Interpretacje

Interpretacja
11.07.2006 Podatki

Czy wskutek zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej i wykreślenia z ewidencji działalności jednego małżonka powstanie obowiązek podatkowy z tytułu zryczałtowanego podatku dochodowego od remanentu likwidacyjnego, jeżeli kontynuującym działalność będzie tylko jeden z małżonków?

Interpretacja
18.05.2006 Podatki

Czy istnieje możliwość prowadzenia wspólnej działalności gospodarczej przez obojga małżonków, jako osobnych przedsiębiorców, bez zawierania umowy spółki cywilnej, którzy rozliczają podatek dochodowy po połowie ?

Interpretacja
15.03.2006 Podatki

Dotyczy prowadzenia wspólnej działalności przez małżonków - po zmianie wspólnego wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, na dwa odrębne wpisy - bez zawiązywania spółki cywilnej, gdyż zostało wydane z rażącym naruszeniem prawa.

Interpretacja
28.02.2006 Podatki

Czy w przypadku przekształcenia wspólnego wpisu małżonków do ewidencji działalności gospodarczej w dwa odrębne, możliwe jest kontynuowanie rozlicznia podatku VAT przez tego z małżonków, który był dotychczas zarejestrowany do podatku VAT, jeżeli forma prowadzonej działalności nie zostanie zmieniona?

Interpretacja
14.02.2006 Podatki

CZY POSIADAJĄC ODRĘBNE WPISY DO EWIDENCJI DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ MUSIMY PROWADZIĆ FIRMĘ W FORMIE SPÓŁKI CYWILNEJ CZY DWÓCH ODRĘBNYCH FIRM.

Interpretacja

Czy przekształcenie działalności gospodarczej prowadzonej na obojga małżonków w spółkę cywilna spowoduje: obowiązek złożenia wniosku o nadanie numer NIP dla spółki oraz zgłoszeń aktualizacyjnych, obowiązek likwidacji dotychczasowej firmy prowadzonej na imię i nazwisko obojga małżonków, wstąpienie we wszelkie przewidziane w przepisach prawa i obowiązki przekształconej działalności gospodarczej w spółkę

Interpretacja
30.12.2005 Podatki

Czy nie ma obowiązku sporządzenia spisu z natury towarów handlowych i odprowadzenia podatku należnego z niego wynikającego w związku z aktualizacją wpisu do ewidencji działalności gospodarczej polegającą na wykreśleniu małżonka nie będącego podatnikiem VAT?

Interpretacja
08.12.2005 Podatki

W jaki sposób podatnicy (osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w formie tzw. ?spółki małżeńskiej?) powinni prawidłowo przenieść środki trwałe (w tym nieruchomości) do spółki cywilnej, w skład której wchodzą te same osoby, co w ?spółce małżeńskiej? oraz w jaki sposób winny być one amortyzowane w spółce cywilnej?

Interpretacja
07.12.2005 Podatki

dotyczy:- sporządzenia spisu z natury w związku z likwidacją wspólnej działalności gospodarczej małżonków,- zapłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od remanentu likwidacyjnego wspólnej działalności gospodarczej małżonków

Interpretacja
29.11.2005 Podatki

Jakie skutki podatkowe spowoduje rozdział działalności prowadzonej przez obojga małżonków na działalność indywidualną każdego z nich w podatku dochodowym oraz w formalnościach natury prawno-księgowej. (wzajemnego przekazywania majątku w postaci środków trwałych, wyposażeń, towarów, który był wspólny przed przekształceniem)?

Interpretacja
04.11.2005 Podatki

Czy przekształcenie działalności gospodarczej prowadzonej na imię obojga małżonków w małżeńską spółkę cywilną i wniesienie do niej aportem dotychczas prowadzonego przedsiębiorstwa spowoduje konsekwencje w zakresie podatku VAT i czy spółka cywilna będzie miała obowiązek zakupu nowych kas fiskalnych?.

Interpretacja
24.10.2005 Podatki

dotyczy formy prowadzenia wspólnej działalności gospodarczej przez małżonków na podstawie odrębnych wpisów do ewidencji działalności gospodarczej, po dokonaniu zmiany wspólnego wpisu oraz sposobu opodatkowania podatkiem dochodowym na zasadach ogólnych dochodów z tego tytułu

Interpretacja
11.10.2005 Podatki

Małżonkowie prowadzą wspólną działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej wystawionego na imię żony i męża. Dla celów rozliczania podatku od towarów i usług na podstawie złożonego zgłoszenia NIP-2, firmie nadano odrębny numer identyfikacji podatkowej NIP. W związku z powyższym podatnicy występują z zapytaniem, czy jeżeli zdecydują

Interpretacja
14.09.2005 Podatki

Czy w przypadku przymusowego, wymuszonego przez prawo przekształcenia dotychczasowej firmy prowadzonej przez małżonków bez umowy, w spółkę jawną obowiązani jesteśmy do złożenia deklaracji PCC-1 i zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych od wartości wniesionych wkładów?

Interpretacja
10.08.2005 Podatki

1) czy z uwagi na wejście w życie przepisów ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 173, poz. 1808) działalność gospodarcza dotychczas prowadzona przez małżonków na nazwisko jednego małżonka podlega likwidacji i ponownej rejestracji dla celów podatkowych jako spółka cywilna,2) czy przekształcenie formy prawnej prowadzonej działalności

Interpretacja
29.07.2005 Podatki

Czy powstanie obowiązek podatkowy w PCC w związku z przekształceniem się spółki małżeńskiej (2-wa zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej) w spółkę cywilną i wniesienie do nowej spółki dotychczasowego przedsiębiorstwa w postaci towarów handlowych, środków trwałych i wyposażenia?

Interpretacja
18.07.2005 Podatki

Czy po dokonaniu zmiany w ewidencji działalności gospodarczej (wyodrębnieniu z dotychczasowego wpisu żony) i do planowanego momentu rozpoczęcia działalności w formie spółki cywilnej, małżonkowie prowadzą nadal działalność jako jeden podmiot gospodarczy, rozliczając podatek VAT na dotychczasowych zasadach, tj. na nazwisko męża?

Interpretacja
05.07.2005 Podatki

Czy wskutek zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej i wykreślenia z ewidencji działalności jednego małżonka powstanie obowiązek podatkowy z tytułu zryczałtowanego podatku dochodowego od remanentu likwidacyjnego, jeżeli kontynuującym działalność będzie tylko jeden z małżonków?

Interpretacja
01.06.2005 Podatki

"czy w związku z przekształceniem tzw. firmy małżeńskiej w spółkę cywilną bądź działalność jednoosobową prowadzoną przez jednego z małżonków (co wiąże się ze zmianą wspólnego wpisu do ewidencji działalności firmy małżeńskiej na jeden wpis na małżonka) istnieje obowiązek zapłaty 10% zryczałtowanego podatku dochodowego z remanentu likwidacyjnego"

Interpretacja
31.03.2005 Podatki

Czy po dokonaniu zmiany we wpisie ewidencji działalności gospodarczej , w zwiazku z ustawą o sowbodzie działalności gospodarczej , podatnicy zachowają prawo do uzyskanych ulg inwestycyjnych w sytuacji , gdy dotychczasowe przedsiębiorstwo prowadził będzie ten z małżonków , który , który pozostał na starym wpisie, a drugi -w dotychczasowym przedsiębiorstwie będzie osobą współpracującą , jednocześnie

Interpretacja
31.03.2005 Podatki

Czy po dokonaniu zmiany we wspólnym wpisie , zdodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej ,malżonkowie zachowają prawo do uzyskanych ulg inwestycyjnych w następujących sytuacjach :gdy nadal będą prowadzić dotychczasowe przedsiębiorstwo wspólnie, bez zawierania umowy spółki,gdy nadal prowadzić będą dotychczasowe przedsiębiorstwo wspólnie bez zawierania umowy spółki ale równocześnie jedno z

Interpretacja
31.03.2005 Podatki

Czy po dokonaniu zmiany we wpisie eidencji dziłalności gospodarczej w związku z ustrawą o swobodzie dzialalności gospodarczej podatnicy zachowają prawo do uzyskanych ulg inwestycyjnych w sytuacji , gdy nie będą prowadzić wspólnie dotychczasowego przedsiębiorstwa , ale jedno z nich (ten który pozostał przy starym wpisie) będzie samodzielnie prowadzić dotychczasowe przedsiębiorstwo , a drugi rozpocznie

Interpretacja
30.03.2005 Podatki

Prowadzimy działalność gospodarczą w ramach wspólności małżeńskiej. Chcielibyśmy przekształcić prowadzoną dotychczas działalność rodzinną w sformalizowaną spółkę cywilną, w której wspólnikami bylibyśmy obydwoje (jak dotychczas). Chcemy zachować dotychczasową nazwę dla celów oznaczenia prowadzonej działalności.Wszystko co wchodzi w skład naszej działalności i jest z nią związane przekażemy jako wkład

Poprzednia Następna