Opodatkowanie sprzedaży drewna oraz prawo do pełnego odliczenia VAT naliczonego od wydatków związanych z pozyskaniem drewna przeznaczonego do sprzedaży.
Stawka zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie produkcji i handlu paletami drewnianymi
Możliwości rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Wniosek o wydanie interpretacji w zakresie odliczenie podatku VAT naliczonego od wydatków związanych ze sprzedażą drewna.
Wnioskodawcy przysługuje prawo obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, w odniesieniu do towarów i usług nabytych w ramach realizacji inwestycji objętych Projektem, w części tego Projektu realizowanej przez Nadleśnictwo, w oparciu o przepis art. 86 ust. 2a ustawy, tj. o podatek naliczony obliczony „prewspółczynnikiem”.
Podleganie opodatkowaniu sprzedaży drewna. Prawo do odliczenia w związku ze sprzedażą drewna.
Opodatkowanie dostawy drewna i prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z pozyskaniem drewna do których należą mi.in. zakup sadzonek, melioracja, zabezpieczenie drzewek.
Sposób opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży drewna.
w zakresie określenia czy przychody ze sprzedaży drewna z własnego gospodarstwa rolnego, czy cięcie i sprzedawanie na opał drewna i gałęzi pochodzących z własnego lasu lub zadrzewień i zakrzewień śródpolnych i przydrożnych podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
Czy Wnioskodawca zobowiązany był do zapłaty podatku od sprzedanego z własnego lasu drewna?
Podatek od towarów i usług w zakresie braku uznania Wnioskodawcy za podatnika VAT w związku ze sprzedażą zdemontowanych znaków, barier drogowych i innych urządzeń wyposażenia dróg oraz wycofanych z eksploatacji środków transportu i urządzeń oraz nieuznania tej czynności za podlegającą opodatkowaniu VAT oraz braku uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą drewna, nieuznania
Obowiązek wliczenia przez jednostkę budżetową do kwoty uprawniającej do stosowania zwolnienia podmiotowego wartości sprzedaży drewna opałowego.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie stawki ryczałtu.
W konsekwencji, dokonywana przez Gminę sprzedaż drewna zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy podlega/będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Gminie przysługuje/będzie przysługiwać prawo do odliczenia VAT naliczonego od wydatków związanych z pozyskaniem drewna przeznaczonego do sprzedaży, tj. usług wycinki.
Opodatkowanie transakcji sprzedaży drewna oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z pozyskaniem drewna przeznaczonego do sprzedaży.
Czy przychód ze sprzedaży pozyskanego w ramach wycinki drewna jest przychodem z działalności gospodarczej bieżącego okresu, czy powinien zmniejszać nakłady na wytworzenie środków trwałych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi z tytułu realizacji wycinki drzew, klasyfikacji i pomiaru drewna.
Czy sprzedając drewno ze swojego lasu Wnioskodawca będzie zobowiązany do odprowadzenia podatku z jego sprzedaży; jeśli tak to: jaki to będzie podatek, w jakiej wysokości, w jaki sposób należy go odprowadzić i jak udokumentować, w jakim czasie od momentu sprzedaży należy go uiścić?- Czy uzyskany ze sprzedaży dochód Wnioskodawca będzie zobowiązany uwzględnić w rocznym zeznaniu podatkowym; jeśli tak
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sprzedaży drewna z własnej uprawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla transakcji sprzedaży drewna opałowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych ze sprzedażą drewna opałowego.