Interpretacja
05.04.2024 Podatki

W zakresie sposobu ustalenia przychodu Spółki w dniu wykupu obligacji, wniesionych jako wkład niepieniężny do Spółki na pokrycie kapitału zakładowego oraz na podwyższenia kapitału zapasowego.

Interpretacja
06.06.2023 Podatki

Uznanie Rekompensaty za wynagrodzenie za świadczone na rzecz Gminy usługi i włączenie jej do podstawy opodatkowania, prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur związanych z kosztami bezpośrednimi dotyczącymi powierzonego zadania, brak obowiązku naliczenia podatku VAT od przysporzeń w postaci wkładu na kapitał zakładowy oraz obowiązek naliczenia podatku VAT od przysporzeń w postaci dopłat do kapitału

Interpretacja
08.06.2022 Podatki

Opodatkowanie środków otrzymanych w formie dopłat do kapitału, na pokrycie kosztów bieżących realizacji zadania odbioru wód opadowych i roztopowych oraz obliczania kwot podatku należnego od otrzymanych dopłat metodą „w stu”.

Interpretacja
23.07.2021 Podatki

Czy wpłaty kapitału oraz składek oszczędnościowo-inwestycyjnych dokonywane przez Inwestorów (członków klubu) – paragraf 4 „Polityka finansowa” pkt 3 Umowy klubu inwestora – rodzą obowiązek podatkowy w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych analogiczny do tego, który ma wspólnik wnoszący kapitał do spółki (czyli 0,5% PCC)?

Artykuł

Decyzję o podziale zysku lub pokryciu straty jednostka podejmuje w nowym roku obrotowym po sporządzeniu i zatwierdzeniu rocznego sprawozdania finansowego. Oznacza to, że uchwałę o podziale zysku/pokryciu straty za 2017 r. jednostka zaewidencjonuje w księgach rachunkowych 2018 r. W niniejszym opracowaniu przedstawiamy sposoby rozliczenia w księgach rachunkowych wypracowanego przez spółki kapitałowe

Interpretacja
31.01.2018 Podatki

Należy zgodzić się ze stanowiskiem Wnioskodawcy, że wynagrodzenie na rzecz kancelarii prawnej za obsługę prawną transakcji sprzedaży należy zaliczyć do kosztów odpłatnego zbycia, bowiem jak twierdzi Wnioskodawca wynagrodzenie na rzecz kancelarii prawnej za obsługę prawną transakcji sprzedaży udziałów dotyczyło bezpośrednio sporządzenia umowy sprzedaży udziałów i Wnioskodawca był zobowiązany ponieść

Interpretacja
17.11.2016 Podatki

Czy w przedstawionym stanie faktycznym Wnioskodawca będzie mógł skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 51 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych w odniesieniu do zwrotu dopłat/wkładów do austriackiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (Spółki)?

Interpretacja
13.04.2016 Podatki

w zakresie: - możliwości wyłączenia z przychodów podatkowych dopłat wnoszonych do Spółki przez Gminę, - możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków Spółki związanych z wykonywaniem zadań własnych Gminy

Interpretacja
01.03.2016 Podatki

Czy kwota pieniężna przekazana przez spółkę z o.o. z tytułu zwrotu dopłat wniesionych przez poprzedniego udziałowca podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
27.11.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia dopłat do spółki komandytowej zgodnie z wymogami Kodeksu spółek handlowych przez wspólników tej spółki oraz późniejszego otrzymania zwrotu nieoprocentowanych dopłat.

Interpretacja
01.10.2014 Podatki

Czy z tytułu wniesienia dopłat do spółki komandytowej, jak i późniejszego otrzymania zwrotu nieoprocentowanych dopłat przez jej wspólników, w których kwocie wspólnicy partycypować będą proporcjonalnie do swojego udziału w zyskach i stratach tejże spółki, powstanie po stronie Wnioskodawcy podlegający opodatkowaniu przychód, czy też cała operacja będzie dla niego neutralna z punktu widzenia podatku dochodowego

Interpretacja
25.06.2013 Podatki

Czy dopłaty w rozumieniu art. 177 Kodeksu spółek handlowych, wnoszone do Spółki z o.o. podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
09.11.2011 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu wniesienia dopłat do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Interpretacja
12.07.2010 Podatki

Czy poniesione wydatki przez Spółkę mogą stanowić koszty uzyskania przychodu?

Interpretacja
21.09.2009 Podatki

Czy podatnik będzie mógł skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust 1 pkt 51 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych w odniesieniu do zwrotu dopłaty do austriackiej spółki z ograniczona odpowiedzialnością dokonanej uprzednio w formie wkładu rzeczowego w całości na kapitał rezerwowy, który to zwrot dokonany zostanie poprzez wypłatę równowartości tego wkładu

Interpretacja
18.08.2008 Podatki

Czy umowa o miesięcznych dotacjach udziałowca do kosztów utrzymania nierentownego Oddziału a w konsekwencji otrzymane wpłaty podlegają podatkowi określonemu ustawą, szczególnie w kontekście art. 1 ust. 3 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
13.12.2006 Podatki

Czy otrzymanie dopłaty do kapitału rezerwowego będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT?

Interpretacja
29.11.2005 Podatki

Dotyczy ustalenia rodzaju podatku, który będzie obciążał Spółkę, gdy wspólnicy jako dopłaty do kapitału zakładowego wniosą grunty.

Poprzednia Następna