Czy wpłaty dokonywane na rachunek Spółki przez Użytkowników Portalu, którymi Spółka nie może swobodnie dysponować poza ich przekazaniem Twórcy i potrąceniem wierzytelności wobec tego Twórcy, skutkują osiągnięciem przychodu w rozumieniu Ustawy o CIT; - Czy wpłaty dokonywane na rachunek Spółki przez Użytkowników Portalu w ramach depozytu nieprawidłowego skutkują powstaniem zobowiązania podatkowego
czynność zawarcia umowy depozytu nieprawidłowego stanowi świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług i jeśli istotnie – jak twierdzą Zainteresowani – czynność ta będzie generalnie podlegała przepisom regulującym opodatkowanie podatkiem od wartości dodanej poza terytorium Polski, to w powyższej sprawie znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 ustawy
objęcie czynności (umowy depozytu nieprawidłowego) podatkiem od towarów i usług będzie skutkowało wyłączeniem obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Uznanie, czy usługa depozytu nieprawidłowego jest usługą pomocniczą do usługi w zakresie depozytów środków pieniężnych a tym samym korzysta ze zwolnienia od podatku VAT.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Stawki VAT przy świadczeniu usług w ramach umowy depozytu nieprawidłowego.
Opodatkowanie struktury cash poolingu opartej o mechanizm poręczenia oraz subrogacji.
Opodatkowanie struktury cash poolingu opartej o mechanizm poręczenia oraz subrogacji.
Zakres skutków podatkowych usługi zarządzania płynnością finansową.
Należy wskazać, iż umowa depozytu nieprawidłowego będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. j ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Przyjmując za Wnioskodawcą, iż powyższa czynność zostanie objęta zakresem podatku od towarów i usług, w analizowanej sytuacji znajdzie zastosowanie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Umowa depozytu nieprawidłowego będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. j ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Przyjmując za Wnioskodawcą, iż powyższa czynność zostanie objęta zakresem podatku od towarów i usług, w analizowanej sytuacji znajdzie zastosowanie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy wnioskodawca - depozytariusz ma obowiązek dla każdej osoby fizycznej, która pobrała z depozytu kwotę należną po podziale majątku zlikwidowanej spółki sporządzić deklarację PIT-8C i wykazać te kwoty w pkt F poz. 2 "Realizacja praw wynikających z papierów wartościowych"?Czy Spółka powinna złożyć pisemną informację do urzędów skarbowych właściwych dla pobierających wypłatę z depozytu?
Czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego i postanowień art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług w zw. z poz. 3 załącznika nr 4 do ustawy VAT - usługi depozytu nieprawidłowego jakie zamierza świadczyć Podatnik są zwolnione od podatku od towarów i usług?
Zarządzanie nadwyżkami finansowymi w postaci umów o udzielanie pożyczek lub dokonywanie depozytów nieprawidłowych
Czy umowa depozytu nieprawidłowego nie stanowi zaliczki, w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, lecz umowę pożyczki rozliczaną według zasad określonych pomiędzy stronami zawierającymi umowę?