Obowiązek zapłaty należnego podatku po spadkodawcy oraz możliwość dziedziczenia prawa do "ulgi mieszkaniowej".
Skutki podatkowe sprzedaży przez wnioskodawcę oraz w imieniu małoletnich dzieci nieruchomości nabytej w spadku po zmarłej małżonce.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej w drodze spadku i wydatkowania uzyskanych środków na długi spadkowe oraz spłatę kredytu hipotecznego.
Czy w związku z tym, że na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn, wartość obciążenia z tytułu ww. zapisów testamentowych zwykłych stanowi ciężar spadku, który wyczerpuje całą wartość spadku, jest Pan zobowiązany do złożenia deklaracji podatkowej dotyczącej spadku oraz do zapłaty podatku od spadków i darowizn?
Skutki podatkowe umorzenia przez bank na podstawie zawartej ugody odsetek niewymagalnych.
Skutki podatkowe zwolnienia z długu, odpłatnego zbycia nieruchomości i kosztów uzyskania przychodu oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Skutki podatkowe nabycia spadku obciążonego zapisem i termin złożenia zeznania podatkowego.
w zakresie uznania za koszty uzyskania przychodów ze sprzedaży odziedziczonej nieruchomości dokonanej spłaty kredytu hipotecznego i pożyczki
Wydatki ponoszone w związku z opieką nad zmarłą – wydatki na pobyt w domu seniora a także lekarstwa i inne koszty bezpośrednio związane z opieką nad spadkodawczynią mogą być odliczone od podstawy opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn jako długi i ciężary spadku, pomniejszając tym samym jej wysokość, jak i wysokość samego podatku. Przy czym należy podkreślić, że tylko wymienione w przepisie
Koszty uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia odziedziczonej nieruchomości
Skoro istotnie Wnioskodawczyni przyjęła spadek i opisana we wniosku nieruchomość (co do której zawarta została przedwstępna umowa sprzedaży i uiszczono cenę sprzedaży) weszła w skład spadku, to wartość nieruchomości odpowiadająca zapłaconej jeszcze za życia Spadkodawczyni cenie sprzedaży, będzie mogła zostać odliczona od podstawy opodatkowania jako dług spadkowy w związku z nabyciem spadku na podstawie
Spłata kredytu firmowego zaciągniętego przez spadkodawcę (ojca Wnioskodawczyni), dokonana przez Wnioskodawczynię, nie stanowi kosztów odpłatnego zbycia określonych w art. 19 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz kosztów uzyskania przychodu, o których mowa w art. 22 ust. 6d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zatem, wydatki poniesione na spłatę ww. kredytu nie mogą obniżać
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego oraz możliwość zaliczenia spłaty kredytu spadkodawcy do kosztów uzyskania przychodu.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego oraz możliwość zaliczenia spłaty kredytu spadkodawcy do kosztów uzyskania przychodu.
Powstanie przychodu w związku z umorzeniem części zobowiązania kredytowego zaciągniętego przez spadkodawcę.
Czy dokonana przez Wnioskodawczynię sprzedaż akcji w celu spłaty długów spadkowych jako realizacja polecenia wydanego przez Sąd w postępowaniu spadkowym skutkuje po jej stronie powstaniem obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?