Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży niezabudowanych działek oraz udziału w drodze.
Uznanie, że sprzedaż składników majątkowych prowadzonego przez Wnioskodawcę przedsiębiorstwa stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa czy zbycie przedsiębiorstwa.
Uznanie zespołu składników za ZCP i wyłączenie transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.
Uznanie składników materialnych i niematerialnych przekazywanych w drodze aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenie tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.
Brak opodatkowania podatkiem VAT transakcji sprzedaży używanej mobilnej stacji pomiaru hałasu.
Uznanie sprzedaży działek za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Skoro planowana przez Sprzedającego sprzedaż działki nie będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy, to Spółce nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia naliczonego podatku VAT z tytułu nabycia tej Nieruchomości.
Opisana transakcja, której przedmiotem jest zbycie wierzytelności własnych w drodze wniesienia ich do spółki jawnej i w rezultacie przystąpienie do tej spółki jawnej, nie wypełnia przesłanek wynikających z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy, w związku z czym nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży niezabudowanych działek i nieuznanie za podatnika podatku VAT z tytułu tej transakcji.
Nieuznanie za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży działki oraz zwolnienie od podatku VAT transakcji sprzedaży pozostałych działek.
Uznanie darowizny zespołu składników materialnych i niematerialnych za zbycie przedsiębiorstwa wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT.
Nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku od towarów i usług w związku z planowaną sprzedażą wydzielonych działek, będących we współwłasności małżeńskiej.
Planowany Aport 1 do Spółki 1 oraz Aport 2 do Spółki 2 z Wyłączeniami (a także uwzględniając możliwość dokonania Dodatkowych Ewentualnych Wyłączeń), stanowić będą wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanych części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e Ustawy VAT, a tym samym, zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, nie dojdzie do powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT.
Uznanie, że przedmiot transakcji Podziału (Wyodrębnienia) stanowi ZCP w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w konsekwencji uznania ww. transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT oraz braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu Podziału (Wyodrębnienia).
Uznanie, że przedmiot transakcji Podziału (Wyodrębnienia) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w konsekwencji uznanie ww. transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT oraz brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu Podziału (Wyodrębnienia).
Skutki podatkowe sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego.
Uznanie, że przedmiot transakcji Podziału (Wyodrębnienia) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, uznanie ww. transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT, brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu Podziału (Wyodrębnienia).
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT wycofania udziałów w Spółkach i przekazania ich do majątków osobistych wspólników.
Brak opodatkowania czynności darowizny samochodu wykupionego z leasingu oraz uznanie, że darowizna samochodu nie spowoduje obowiązku korekty odliczonego podatku VAT od opłaty wstępnej, rat leasingowych i wydatków eksploatacyjnych (opłat serwisowych, zakupu paliwa).
Uznanie transakcji zbycia zespołu składników majątkowych za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT i brak obowiązku dokonania przez Spółkę korekty podatku VAT wcześniej odliczonego przy zakupie ww. składników majątkowych.
Uznanie podziału spółki przez wydzielenie za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Zorganizowana cześć przedsiębiorstwa, przeniesienie Działu, kwestia podlegania przepisom ustawy o VAT.
Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego VAT w całości lub części w związku z zakupem nowego samochodu elektrycznego.