Wniosek w zakresie uznania opisanej darowizny urządzeń za dostawę towarów stanowiącą eksport opodatkowany stawką podatku 0%,
Darowizna od pierwszej spółki mieści się w kwocie wolnej od podatku, nie podlega więc opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. Darowizna od drugiej spółki podlega opodatkowaniu w wysokości 12% od nadwyżki ponad kwotę wolną, tj. 5733 zł.
Otrzymaną darowiznę rzeczową należy wykazać jako przychód opodatkowany, a dopiero po sprzedaży rzeczy wykazać jako dochód zwolniony zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT z uwagi na to, że zostanie on przekazany na cele statutowe Stowarzyszenia.
Otrzymana przez Stowarzyszenie darowizna stanowiąca część dochodu Spółki, której Stowarzyszenie będzie jednym udziałowcem, będzie podlegała zwolnieniu z art. 17 ust. 1 pkt 4 updop w sytuacji przeznaczenia jej na cele statutowe. W zw. z tym Stowarzyszenie nie będzie zobowiązane do obliczenia i wpłacenia podatku. Wydatkowanie darowizn na objęcie udziałów w spółkach kapitałowych (prowadzących działalność
Otrzymana darowizna akcji, a następnie ich sprzedaż z przeznaczeniem środków na cele statutowe (cele kultu religijnego) nie będą skutkować dla Fundacji powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Bank zamierza przekazać darowizny na rzecz klubów sportowych m.in. uczniowskich, działających jako stowarzyszenia. Czy podatnik będzie mógł odliczyć te darowizny - w wysokości nie przekraczającej 10% dochodu - od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy można odliczyć od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych darowiznę przekazaną na cele określone w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ?
Czy można odliczyć od dochodu darowizny przekazane na rzecz szkół publicznych, publicznych zakładów opieki zdrowotnej, kościołów oraz innych jednostek działających w ramach kościołów i związków wyznaniowych ?