Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT transakcji sprzedaży działek.
Dział RIGID będzie stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a jego wydzielenie ze Spółki Dzielonej do Spółki Celowej nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT.
Uznanie, że zespół składników materialnych i niematerialnych, składający się na Biznes Hotelowy, stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a tym samym Transakcja będzie czynnością niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Prawo do złożenia korekty JPK_VAT przez byłego podatnika wykreślonego z rejestru podatników VAT czynnych.
Obniżenie kapitału prostej spółki akcyjnej oraz zwrot środków akcjonariuszowi nie powoduje powstania obowiązku podatkowego w PCC, gdyż nie jest objęta zakresem tej ustawy.
Brak obowiązku zapłaty podatku akcyzowego w związku z najmem/leasingiem samochodów osobowych na terytorium państwa członkowskiego UE.
Nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku od towarów i usług w związku z planowaną sprzedażą działek będących we współwłasności małżeńskiej oraz brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży ww. działek.
Skutki podatkowe sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości na rzecz użytkownika wieczystego
Skoro sprzedaż nieruchomości podlega faktycznemu opodatkowaniu VAT (rezygnacja ze zwolnienia) – to znajdzie zastosowanie wyłączenie z art. 2 pkt 4 lit. a) PCC.
Dotyczy ustalenia: - czy Spółka zgodnie z art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych prowadzi działalność rolniczą na wydzierżawionym gruncie; - czy będzie miał zastosowanie art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, zgodnie z którym przepisów ustawy nie stosuje się do przychodów z działalności rolniczej i tym samym nie podlega opodatkowaniem podatkiem dochodowym od
Aport do spółki jawnej zespołu składników materialnych, stanowiących przedsiębiorstwo, wyłączony od opodatkowania VAT
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub prawo do obniżenia za następne okresy kwoty podatku należnego o nadwyżkę podatku naliczonego
1. Czy nabycie przez Wnioskodawcę udziałów w kapitale zakładowym Spółki 2 w zamian za udziały wydane przez Spółkę 1 i objęte przez Udziałowca 1 spowoduje powstanie u Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu na podstawie updop? 2. Czy aport, w tym w szczególności otrzymanie udziałów Wnioskodawcy przez Udziałowca 1, będzie skutkował powstaniem dochodu opodatkowanego CIT w Polsce?
Sprzedaż udziału w Nieruchomości oraz obowiązków podatkowych z tym związanych względem Sprzedającego.
Opodatkowanie odpłatnych usług dostarczania wody i odprowadzania ścieków świadczonych na rzecz Odbiorców zewnętrznych.
Nieuznanie Sprzedającego za podatnika podatku od towarów i usług oraz brak opodatkowania sprzedaży udziału w Nieruchomościach.
Opodatkowanie sprzedaży udziałów we współwłasności i współposiadaniu nieruchomości odziedziczonej w spadku.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości nabytej w spadku.
Uznanie przedmiotu transakcji za zbycie przedsiębiorstwa, brak opodatkowania przedmiotu transakcji i brak prawa do odliczenia podatku VAT.
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży Przedsiębiorstwa w świetle art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Czy Fundacja rodzinna będzie zwolniona z CIT z tytułu zbycia przez Fundację rodzinną udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością lub innych praw wynikających z przystąpienia lub uczestnictwa w spółkach handlowych, funduszach inwestycyjnych, spółdzielniach lub podmiotach o podobnym charakterze, które to prawa zostaną przez Fundację rodzinną nabyte w celu ich zbycia.
Brak opodatkowania przyszłej sprzedaży samochodu osobowego z majątku prywatnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania zespołu składników materialnych i niematerialnych przeniesionego na Spółkę 1 i odrębnie zespołu składników materialnych i niematerialnych przeniesionego na Spółkę 2 oraz odrębnie zespołu składników materialnych i niematerialnych przeniesionego na Spółkę 3 za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT ich zbycia w formie
W zakresie uznania, czy majątek przenoszony przez Spółkę Dzieloną na DX w wyniku Podziału stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, a w konsekwencji czy transakcja nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy o VAT.