Możliwość opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług (m. in. biegłego sądowego) w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez biegłego sądowego w związku ze sporządzaniem opinii na zlecenie sądu oraz wykazania straty z tego źródła w zeznaniu podatkowym.
Stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych według PKWiU 74.90.19.0 oraz objętych grupowaniem PKWiU 62.09.20.0.
Opodatkowanie wynagrodzenia za opinię wykonaną na zlecenie sądu przez biegłego sądowego w ramach działalności gospodarczej prowadzonej w formie spółki z o.o.
Zastosowanie kosztów uzyskania przychodu w wysokości rzeczywiście poniesionych wydatków oraz ich dokumentowania.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży nieruchomości (czy takim kosztem może być spłata na rzecz pozostałych spadkobierców, kwota zapłaconego podatku od czynności cywilnoprawnych związana z dokonanym działem spadku oraz wydatki poniesione na zapłatę wynagrodzenia biegłego sądowego).
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT świadczeń wypłacanych biegłym za sporządzenie opinii.
w zakresie prawidłowości dokumentowania usług biegłego sądowego wykonywanych w ramach działalności Spółki
Czy przychody Wnioskodawcy z tytułu wynagrodzenia nadzorcy sądowego oraz syndyka można zaliczyć do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 updof?Czy dochód Wnioskodawcy z tytułu wynagrodzenia nadzorcy sądowego oraz syndyka można opodatkować zgodnie z art. 30c ust. 1 updof?
Czy Wnioskodawca w przedstawionym stanie faktycznym powinien jako płatnik pobierać zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od wynagrodzeń przyznawanych przez Sąd biegłym i tłumaczom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą lub działającym jako wspólnicy Spółek?
Czy przychody z tytułu wykonywania na zlecenie Sądu czynności biegłego sądowego mogą być rozliczane jako przychody z działalności gospodarczej i opodatkowane na zasadach podatku liniowego?
1. Czy wynagrodzenie biegłego sądowego, wynagrodzenie nadzorcy sądowego, syndyka można zaliczyć do źródła przychodów o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3) tj. do pozarolniczej działalności gospodarczej? 2. Czy wynagrodzenie biegłego sądowego, wynagrodzenie nadzorcy sądowego, syndyka zaliczone do źródła przychodów o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3) pozarolnicza działalność gospodarcza, można opodatkować
Czy sporządzanie opinii na rzecz sądów w zakresie szacowania wartości nieruchomości oraz czynszu, w formie operatu szacunkowego i poza tą formą, jest doradztwem, a jeśli nie to czy Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego określonego przepisami prawa w art. 113 ust. 11 ustawy o VAT?
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu świadczenia usług biegłego sądowego na zlecenie sądów i prokuratury oraz syndyka w postępowaniu upadłościowym
Czy Wnioskodawca, jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych, prawidłowo wyłącza z podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych koszty zużytych materiałów i innych wydatków niezbędnych do wydania opinii (w tym kosztów dojazdu), wypłacając ich kwoty w całości, a opodatkowuje tylko wynagrodzenie biegłego za wykonaną pracę, po uprzednim zastosowaniu 20% kosztów uzyskania przychodów
Na jakich zasadach korzystają ze zwolnienia z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych przyznane biegłym świadczenia z tytułu kosztów podróży? Jak udokumentowane powinno być zwolnienie w przypadku wypłaty biegłemu należności z tytułu zwrotu kosztów przejazdu samochodem prywatnym?
Jeśli świadczone przez Wnioskodawcę usługi mieszczą się w grupowaniu PKWiU 85.12.12-00.00 jako Konsultacje i leczenie prowadzone przez lekarzy specjalistów, to korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług (poz. 9 załącznika nr 4 do ustawy).
Jeśli świadczone przez Wnioskodawcę usługi mieszczą się w grupowaniu PKWiU 85.12.12-00.00 jako Konsultacje i leczenie prowadzone przez lekarzy specjalistów, to korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług (poz. 9 załącznika nr 4 do ustawy).
Zwolnienie z VAT czynności biegłego sądowego z zakresu psychiatrii.