Ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 8 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych korzystają wyłącznie jednostki samorządu terytorialnego (czyli: gminy, powiaty, województwa). Omawianym przywilejem podatkowym nie są natomiast objęte jednostki organizacyjne (gminne, powiatowe, wojewódzkie) tworzone przez jednostki samorządu terytorialnego w tym również biblioteka.
dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego oraz korekty nieodliczonej kwoty podatku naliczonego z zastosowaniem proporcji sprzedaży
Opodatkowania usług świadczonych przez Bibliotekę Pedagogiczną oraz Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przez Wnioskodawcę, który nie jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług reprograficznych.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych przez bibliotekę usług w postaci szkoleń, kursów, warsztatów i seminariów.
Uniwersytet nie ma możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z dostosowaniem zasobu Biblioteki Cyfrowej do rozszerzonego dostępu internetowego.
Jeżeli faktury VAT potwierdzające nabycie towarów i usług w związku z realizacją projektu wystawione są na inny podmiot, to Wnioskodawca nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Czy w razie oddania ww. nieruchomości w użyczenie na rzecz Miejskiej Biblioteki Publicznej, konieczne byłoby odprowadzenie przez nią podatku dochodowego? Czy w razie nieodpłatnego przekazania ww. nieruchomości Miejskiej Bibliotece Publicznej w trybie wyposażenia w nieruchomość, o którym mowa w art. 51 w zw. z art. 56 ustawy o gospodarce nieruchomościami - przy założeniu, że jest to czynność prawna
Czy podatnik może stosować proporcję wg nowego stanu prawnego tj od 01.06.2005 r. do obliczenia kwoty podatku naliczonego podlegającego odliczeniu od podatku należnego przy zakupach w odniesieniu do czynności, w związku z którymi przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego, jak też czynności w związku z którymi takie prawo nie przysługuje.
Pytanie dotyczy kwestii:- prawa do obniżenia należnego podatku od towarów i usług o kwotę podatku naliczonego, dotyczącego całości kosztów ponoszonych przez bibliotekę służących usługom płatnym,- opodatkowania podatkiem VAT usług czytelni publicznych z dostępem do internetu, jako źródła udzielonych informacji.
Czy odpłatne wydanie karty bibliotecznej, zaklasyfikowane wg PKWiU ex.92, korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.
Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż biblioteka uniwersytecka wykonujenieodpłatne usługi.Uniwersytet pyta czy słuszne jest użycie na te usługi stawki zwolnionej, stosując PKWiU 92.51.11- 00.00 Usługi biblioteczne ?
Działając na podstawie art. 14 §4 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (Dz.U. nr137 z późno zm.), zwraca się z prośbą o udzielenie pisemnej informacji o zakresie stosowaniaprzepisów prawa podatkowego, tj. ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.Prosimy o opinię dotyczącą wysokości stawki podatku V A T na usługi świadczone przez Bibliotekę, polegające na:- wydawaniu
Podatnik zapytuje o sposób zaliczenia dotacji do obrotów Uczelni. Zwraca się również z pytaniem czy usługi udostępniania basenu innym osobom niż studenci będą usługami zwolnionymi z podatku VAT a także zapytuje do jakiego symbolu PKWiU należy zaliczyć usługi świadczone przez bibliotekę i w jaki sposób będą opodatkowane.