Interpretacja przepisów prawa podatkowego w sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług badania MR i PET/MR oraz realizowanych na rzecz Uniwersytetu usług w zakresie zajęć dydaktycznych ze studentami oraz badań MR i PET/MR wykorzystywanych do badań klinicznych.
Opodatkowanie czynności kwalifikacji pacjentów do badań klinicznych.
Zwolnienie od podatku usług polegających na badaniu osób zatrzymanych przez Policję w celu stwierdzenia, czy stan zdrowia osoby zatrzymanej pozwala na jej przebywanie w Policyjnej Izbie Wytrzeźwień
Czy realizacja usług świadczonych przez Wnioskodawcę od dnia 1 stycznia 2011 r. nadal może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy?
Czy dokonywany przez P. Sp. z o.o. zwrot kosztów pacjentom uczestniczącym w badaniach klinicznych do wysokości przewidzianych odrębnymi przepisami limitów będzie podlegał zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych na mocy zwolnienia przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 16 lit b) z zastrzeżeniem art. 21 ust. 13 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
opodatkowanie usług badań klinicznych świadczonych na rzecz podmiotów krajowych i zagranicznych
opodatkowanie prowadzonych na rzecz Spółki badan klinicznych i prawo do odliczenia podatku naliczonego
Czy faktury wystawiane dla odbiorcy sponsora, zlecającego wykonanie badań, mającego siedzibę na terenie Unii Europejskiej, poza terytorium Polski, powinny zawierać adnotację, że czynność nie podlega opodatkowaniu na terenie Polski poprzez wpisanie w pozycji stawka VAT symbolu NP (nie podlega) oraz wskazanie podstawy prawnej dyrektyw: 2006/112/WE z dnia 28 listopada 2006 r. oraz 2008/8/WE z dnia 12
Czy usługi przeprowadzenia badań klinicznych mające być świadczone przez badaczy oraz przez ośrodki badawcze na rzecz Spółki będą opodatkowane stawką podstawową VAT wynoszącą aktualnie 23%? Czy Spółka będzie mieć prawo do odliczenia podatku VAT wykazanego w fakturach VAT wystawionych przez badaczy oraz przez ośrodki badawcze za usługi przeprowadzenia badań klinicznych, jeżeli te, wystawią je ze stawką
Czy stosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług za zrealizowane badania kliniczne jest prawidłowe?
Czy usługi świadczone przez Zakład Opieki Zdrowotnej, związane z realizacją badania klinicznego którego celem jest ocena działania produktu leczniczego, bądź urządzenia medycznego zawierają się w grupie usług zwolnionych od podatku na podstawie art. 43 ust 1 pkt 18 ustawy o podatku od towarów i usług?
Zwolnienie od podatku VAT usług naukowo-badawczych, pomocniczych do usług badawczych oraz usług związanych dokumentacją medyczną sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 85.14.18-00.00.
Wystawianie faktur w ostatnim dniu kwartału, będącego według umowy okresem rozliczeniowym.
Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować w przypadku świadczenia usług dotyczących badań klinicznych produktów leczniczych?
podatnik zwraca się z pytaniami, czy:1.uzyskane w wyniku umowy podpisanej z firmą ... z Wielkiej Brytanii przychody należy zakwalifikować do przychodów działalności gospodarczej, czy też do przychodów z działalności wykonywanej osobiście?2.za datę uzyskania przychodu należy uznać dzień wystawienia rachunku, czy też datę wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy oraz dokonać przeliczenia przychodu
Czy w przedmiotowej sprawie, prace zlecone przez Firmę X badań klinicznych leków wykonywanych z udziałem Szpitala z zawiązaniem oddzielnej umowy ze szpitalem na wykonywanie tych badań będą traktowane jako "usługa naukowo-badawcza" i jednocześnie będą opodatkowane podatkiem od towarów i usług?