Zastosowanie szczególnej procedury VAT marża do sprzedawanych części samochodowych pochodzących z demontażu zakupionych pojazdów (wraków samochodowych). Ewidencjonowanie na kasie rejestrującej pod literą „F” sprzedaży części samochodowych, opodatkowanej w systemie VAT marża. Ustalenie podstawy opodatkowania VAT marżą dla sprzedaży części samochodowych pochodzących z demontowanych pojazdów.
Możliwość rozliczenia broni, amunicji, sprzętu taktycznego i akcesoriów jako koszty uzyskania przychodu, przez prowadzącego zajęcia rekreacyjne na strzelnicy, prowadząc działalność internetową na portalach internetowych (np. platforma oraz innych portali internetowych) o tematyce, broni, amunicji, strzelnic, strzelectwa, użycia broni oraz odpowiednich zachowań z bronią i bezpieczeństwa oraz działalności
Sprzedaż zestawów (przyrządów) żniwnych wyłącza prawo do rozliczania podatku na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, gdyż stanowi działalność w zakresie handlu częściami i akcesoriami do pojazdów mechanicznych w rozumieniu art. 8 ust. 1 pkt 3 lit. f) ustawy zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży asortymentu sklepu internetowego.
Możliwość opodatkowania osiąganych przychodów ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych-sprzedaż poduszki ortopedycznej do foteli samochodowych.
opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box)
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box).
w zakresie ustalenia: • czy przychód uzyskany przez Fundusz ze sprzedaży udziałów w A będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce – jest nieprawidłowe, • możliwości skorzystania ze zwolnienia z art. 17 ust. 1 pkt 58 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w stosunku do ww. przychodu – jest prawidłowe.
Zastosowania stawki VAT dla opłaty pobieranej od uczestników zawodów biegowych za pakiet startowy, który zawiera dodatkowe akcesoria sportowe.
w zakresie ustalenia, czy dochód uzyskiwany z tytułu sprzedaży Akcesoriów będzie zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jako dochód uzyskany z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej na podstawie zezwolenia
Czy dochód ze sprzedaży akcesoriów do grzejnika, stanowiących część składową grzejnika, korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 63a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Skoro przedmiotem realizowanej przez Spółkę dostawy nie są wyroby medyczne w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych, zatem Wnioskodawca nie ma możliwości korzystania z obniżonej stawki podatku dla dostawy zużywalnych końcówek zabiegowych do wyrobów medycznych, które same w sobie nie stanowią wyrobów medycznych, bowiem aktualna treść poz. 105 załącznika nr 3 do ustawy o podatku od towarów i usług wskazuje
Czy dochód ze sprzedaży akcesoriów do grzejnika, stanowiących część składową grzejnika, korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 63a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Jaką stawką podatku od towarów i usług należy opodatkować dostawę sprzętu komputerowego do placówek oświatowych (projektor multimedialny, skaner powierzchniowy)?
Spółka zwróciła się z zapytaniem: czy posiadane certyfikaty i informacje stanowią dostateczną przesłankę do zastosowania obniżonej stawki podatku VAT (7%) przy ich sprzedaży?
W piśmie podatnik zapytuje:1. W art. 90 ust. 1-8 ustawy o podatku od towarów i usług zawarty został zapis o ustalenie proporcji w celu obniżenia podatku należnego. W myśl tego zapisu należy ustalić obrót. Czy do obrotu należy wliczyć refundacje kosztów spektakli, nagrody za wyróżnienie najlepszego przedstawienia teatralnego, odsetki za nieterminowe płatności oraz należności, na które utworzone były