Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych związanych z wniesieniem przez Gminę aportem nieruchomości gruntowych w zamian za udziały w Spółce.
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – wydatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości na mieszkanie w TBS.
zastosowanie 23% stawki podatku VAT dla dostawy mediów (woda, odbiór ścieków) w związku ze świadczeniem usług najmu lokali użytkowych, wykonywanych do dnia 30 czerwca 2020 r.
Kwota partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego (w tym również jej zwaloryzowana wartość) wypłacona została przez TBS osobie będącej spadkobiercą, która nabyła do niej prawo na podstawie aktu poświadczenia dziedziczenia, zatem podlega ona przepisom ustawy o podatku od spadków i darowizn, a w konsekwencji - w związku z wypełnieniem dyspozycji art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym
Interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu z 1 września 2010 r., nr ILPB4/423-43/10-5/ŁM
Wnioskodawca dochody z tytułu umorzenia części kredytu preferencyjnego nie będzie mógł zaliczyć do dochodów zwolnionych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Wspólnota mieszkaniowa może być zwolniona z podatku dochodowego od dochodu uzyskanego ze sprzedaży pomieszczenia na parterze budynku należącego do części wspólnej nieruchomości. Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu w interpretacji, której fragment zamieszczamy poniżej. Stanowisko zawarte w interpretacji dotyczy także przypadków, w których sprzedawcą pomieszczenia byłaby spółdzielnia