W zakresie ustalenia: - czy koszty reprezentacji powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT, - czy wydatki na imprezy o charakterze motywacyjno-integracyjnym oraz prezenty dla pracowników powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą
Dochód stanowiący równowartość wydatków poniesionych na PFRON wydatkowanych na inne niż statutowe cele podlega opodatkowaniu.
Ustalenie, czy Szpital ma prawo do skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych w części dotyczącej wpłat składek na PFRON.
w zakresie ustalenia, czy jednostka o której mowa w art. 17 ust. l pkt 4 ustawy o pdop, nie osiągająca w danym roku podatkowym dochodu podatkowego, która całość dochodów z lat ubiegłych wydatkowała na cele statutowe, powinna opodatkowywać wydatki niestatutowe (składki PFRON, kary, koszty sądowe itp.)
w zakresie konieczności opodatkowania równowartości dochodu, przeznaczonego na pokrycie wpłat na PFRON oraz odsetek od zaległości budżetowych, w sytuacji poniesienia straty podatkowej
w zakresie konieczności opodatkowania równowartości dochodu, przeznaczonego na pokrycie wpłat na PFRON oraz odsetek od zaległości budżetowych, w sytuacji poniesienia straty podatkowej
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z realizacją projektu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania z PFRON refundacji składek na ubezpieczenie społeczne.
w zakresie braku rozpoznania w przychodach podatkowych (na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 6a) części wynagrodzenia otrzymywanego od usługobiorców, która stanowi zwrot wydatków niezaliczonych do kosztów uzyskania przychodów
Czy otrzymane dofinansowanie z PFRON do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych wskazane w stanie faktycznym stanowi przychód Wnioskodawcy z działalności rolniczej, a jeśli tak to czy prawidłowym jest rozpoznawanie momentu uzyskania przychodu z chwilą otrzymania (wpływu) środków na rachunek bankowy Wnioskodawcy?
w zakresie braku obowiązku zaliczenia do przychodów podatkowych wartości wynagrodzenia wyliczonego w oparciu o metodę koszt plus w części odpowiadającej składkom na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
1) Czy wypłacane przez Wnioskodawcę ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych stypendium za okres stażu osobie niepełnosprawnej posiadającej status poszukującej pracy, niepozostającej w zatrudnieniu i niezarejestrowanej w Powiatowym Urzędzie Pracy, stanowi przychód podlegający opodatkowaniu na podstawie ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych
możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu przeznaczonego na wpłaty na PFRON oraz odsetki budżetowe, w sytuacji poniesienia straty podatkowej.
Zwolnienie od podatku dochodowego dochodu ustalonego jako równowartość wydatków na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych finansowanych z dotacji z budżetu jednostki samorządu terytorialnego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie składek opłacanych na PFRON.
Czy Gmina jako podatnik VAT może odliczyć VAT od zakupu samochodu osobowego do przewozu osób niepełnosprawnych oraz pracowników Urzędu Gminy w celach służbowych?
Czy dochód, który Wnioskodawca przeznaczył na cele statutowe musi być pomniejszony o kwoty naliczonych i zapłaconych składek na PFRON oraz na zapłatę kary umownej?
Czy zgodnie z treścią art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wydatki na PFRON ponoszone przez Teatr, sfinansowane z dotacji otrzymanej z budżetu jednostki samorządu terytorialnego, są wolne od podatku dochodowego od osób prawnych?
Do stypendiów stażowych otrzymanych przez uczestników projektu Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, ma zastosowanie zwolnienie, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 137 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wydatki na PFRON ponoszone przez Bibliotekę, które są w całości sfinansowane dotacją otrzymaną z budżetu jednostki samorządu terytorialnego, są wolne od podatku od osób prawnych?
1. Czy w zaistniałej sytuacji, czyli w przypadku osiągnięcia przez Instytut dochodu tylko na części działalności gospodarczej (tylko na wynajmie pomieszczeń wolnych), oraz w sytuacji, gdy pozostała część działalności gospodarczej przyniosła stratę i to stratę większą niż dochód na działalności związanej z wynajmem, czyli globalnie cała działalność gospodarcza też przyniosła stratę, oraz spełniając
1. Czy od przychodów przeznaczonych na pokrycie kosztów wpłat na PFRON w sytuacji opisanej powyżej należy płacić podatek dochodowy w wysokości stawki 19% od wartości kosztów wpłat na PFRON? 2. Jeżeli od przychodów przeznaczonych na pokrycie kosztów wpłat na PFRON w sytuacji opisanej powyżej należy płacić podatek dochodowy w wysokości stawki 19% od wartości kosztów wpłat na PFRON, to w których pozycjach