Płatników składek i zasiłków czekają duże zmiany w zakresie ubezpieczeń społecznych oraz świadczeń. Ustawa nowelizująca przewiduje zmiany m.in. w dobrowolnych ubezpieczeniach emerytalnych, rentowych i chorobowych, w zakresie kontroli ZUS, w przedawnieniu należności składkowych, a także w ustalaniu stopy procentowej składki wypadkowej oraz odsetek za zwłokę od zaległości względem ZUS. Nowe przepisy
Otrzymanie przez wspólnika występującego ze spółki osobowej zwrotu jego udziału kapitałowego w formie innej niż pieniężna generuje przychód po stronie pozostałych wspólników tej spółki - wyrok NSA z 5 sierpnia 2020 r., sygn. akt II FSK 1341/18.
Czy świadczenie dla rozwiedzionych współmałżonków otrzymywane z USA winno być obciążone podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w związku z przekazaniem Udziałowcowi Wierzytelności jako wynagrodzenia niepieniężnego z tytułu umorzenia udziałów Spółki posiadanych przez Udziałowca, przychodem Wnioskodawcy z tego tytułu będzie wartość wynagrodzenia należnego Udziałowcowi od Wnioskodawcy z tytułu umorzenia udziałów, zaś kosztem uzyskania przychodu wartość nominalna Wierzytelności powiększona o kwotę skapitalizowanych odsetek
czy Wnioskodawca ma obowiązek obciążać się podatkiem należnym w związku z nabyciem świadczenia polegającego na prowadzeniu i reprezentowaniu spraw spółki komandytowej bez wynagrodzenia
Obowiązki płatnika w związku z pokryciem lekarzom kosztów udziału - transportu, zakwaterowania, wyżywienia i opłaty rejestracyjnej.
stawka podatku VAT dla robót wykonywanych w ramach realizacji projektu
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w przypadku realizacji (spłaty) należności pożyczkowych Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztu uzyskania przychodów w wysokości odpowiadającej wartości rynkowej należności pożyczkowych ustalonej na moment nabycia przedsiębiorstwa oraz ustalenia, czy w związku z częściową spłatą należności pożyczkowych, Wnioskodawca będzie uprawniony
Czy na Spółce ciążą obowiązki płatnika, o których mowa w art. 41 ust. 1 i 2 oraz art. 42a w związku z pokryciem kosztów opłaty rejestracyjnej ponoszonej za Lekarzy?
Czy świadczenie małżeńskie otrzymywane z USA przez Wnioskodawczynię, powinno być obciążone podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Pokrywanie kosztów oddelegowania, tj. wynajmu mieszkania, miejsca parkingowego oraz dostępu do internetu przez Spółkę polską nie powoduje powstania po stronie Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na terytorium Polski.
Zastosowanie właściwej stawki podatku dla dostawy zestawu promocyjnego obejmującego napój i przekąski.- Podstawa opodatkowania przy sprzedaży produktów w zestawach promocyjnych.
Zastosowanie właściwej stawki podatku dla dostawy zestawu promocyjnego obejmującego napój i przekąski. - Podstawa opodatkowania przy sprzedaży produktów w zestawach promocyjnych.
Zastosowanie właściwej stawki podatku dla dostawy zestawu promocyjnego obejmującego napój i przekąski.- Podstawa opodatkowania przy sprzedaży produktów w zestawach promocyjnych.
Zastosowanie właściwej stawki podatku dla dostawy zestawu promocyjnego obejmującego napój i przekąski.- Podstawa opodatkowania przy sprzedaży produktów w zestawach promocyjnych.
1. Czy sfinansowanie świadczeń zdrowotnych (operacje, konsultacje rehabilitacyjne, leczenie szpitalne, turnusy rehabilitacyjne i inne służące poprawie zdrowia) chorym dzieciom to nieodpłatne świadczenie, a tym samym przychód z innych źródeł na podstawie art. 10 ust. l pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: u.p.d.o.f.)?2. Jaki obowiązek podatkowy w związku ze sfinansowaniem świadczeń
Prawo do odliczenia 50% podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie paliwa przy użyciu kart paliwowych od dnia 1 lipca 2015 r.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym ustanowienie na rzecz którejkolwiek ze Spółek wchodzących w skład A. przez podmiot trzeci nieodpłatnej służebności przesyłu w drodze umownej, nie stanowi przychodu dla Wnioskodawcy, w szczególności na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 UPDOP?
Za prawidłowe należy zatem uznać stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym otrzymane przez pracowników świadczenia w postaci strojów sportowych z logo firmy oraz świadczenia, których nie można przypisać do konkretnego pracownika (ujęte w zbiorczej fakturze lub refakturze), nie stanowią przychodu dla pracowników, i tym samym nie powodują po stronie Spółki, obowiązku naliczenia i odprowadzania od ich
stawka podatku VAT dla sprzedaży biletów/karnetów uprawniających do wstępu do klubu fitness i korzystania z jego infrastruktury
możliwość zastosowania stawki podatku VAT 8% dla usług obejmujących wstęp na siłownię, zajęcia fitness lub saunę
W zakresie uznania planowanej transakcji wniesienia aportem Budynku hotelu za świadczenie kompleksowe, stawki podatku dla tej transakcji i podstawy opodatkowania.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia dochodu zagranicznej spółki kontrolowanej.