Czy sporządzanie w Spółce spisu z natury raz w roku i korygowanie kosztów o wartość niesprzedanych towarów na koniec roku podatkowego (kalendarzowego) jest wystarczające dla prawidłowego ustalania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych?
Czy Wnioskodawca mógł zastosować przepis art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym i jednorazowo zamortyzować środek trwały w miesiącu lipcu?
Jeżeli Wnioskodawca spełnia kryteria małego podatnika, a nabyty w 2011 r. środek trwały w postaci samochodu ciężarowego, zostanie zaliczony do grupy 3 - 8 Klasyfikacji Środków Trwałych, to zgodnie z art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, skorzystanie z jednorazowej amortyzacji, do wysokości określonego w przepisach prawa limitu, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich warunków
Przenosząc opisane wcześniej uregulowania prawne na grunt rozpatrywanej sprawy oraz mając na względzie ujęte we wniosku zdarzenie przyszłe należy stwierdzić, iż aby Wnioskodawca posiadał status małego podatnika w roku podatkowym 2012, uprawniający Wnioskodawcę do wyboru kwartalnego sposobu opłacania zaliczek na podatek dochodowy zgodnie z treścią art. 44 ust. 3f-3h updof, Wnioskodawca powinien uwzględnić
w zakresie rejestracji jako podatnika VAT UE osoby, która wybrała zwolnienie z VAT a świadczy usługi, których miejsce świadczenia określa się zgodnie z art. 28b ustawy, stosowania metody kwartalnej kasowej rozliczeń
Czy dla celów ustalenia, czy w roku podatkowym 2012 Wnioskodawca będzie spełniać definicję małego podatnika (art. 5a pkt 20 ustawy o PIT) powinien uwzględnić także - oprócz przychodów ze sprzedaży (z VAT) uzyskiwanych w ramach działalności gospodarczej wpisanej do gminnej ewidencji działalności gospodarczej - przychody z udziału w spółce osobowej niebędącej osobą prawną?
Nie jest możliwe dokonanie jednorazowej amortyzacji przedmiotowego samochodu, na zasadach określonych w art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż na gruncie cytowanej ustawy jest on samochodem osobowym. To, czy dany pojazd samochodowy jest samochodem osobowym w rozumieniu komentowanego przepisu, ustalane jest na podstawie badania technicznego, przeprowadzonego przez okręgową
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, podatnik ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od zakupionego samochodu ciężarowego na podstawie art. 22k ust 7 PDOF?
1. Czy można dokończyć jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od wartości początkowej tego samochodu (na podstawie art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. 2. Czy jest konieczne przeprowadzenie przez okręgową stację kontroli pojazdów dodatkowego badania technicznego, o którym mowa w art. 5C ust. 1 ustawy o podatku dochodowego od osób fizycznych.
Czy na mocy art. 22k ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz na podstawie przepisów dotyczących pomocy de minimis Dz. Urz. UE L 379 z 28.12.2006 r. w oparciu o posiadaną dokumentację homologacji dla zakupionego samochodu ciężarowego kategorii N1 Wnioskodawca mógł zastosować amortyzację jednorazową?
Czy przedmiotowy pojazd może być jednorazowo amortyzowany, zgodnie z art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca może skorzystać z jednorazowej amortyzacji do kwoty 422.000 zł. zaliczając jednorazowo w koszty uzyskania przychodu zakup samochodu ciężarowego?
Czy firma będąca małym podatnikiem może skorzystać z jednorazowej amortyzacji w przypadku zakupu samochodu ciężarowego do świadczenia usług drogowego transportu towarowego przy zachowaniu ustawowego warunku, iż łączna kwota dokonanych wg tej metody odpisów amortyzacyjnych nie przekroczy limitu 100 tys.?
Czy Wnioskodawca może zastosować jednorazową amortyzację samochodu Hyundai Tucson z homologacją samochodu ciężarowego kategorii N1?
Czy opisane wyciągi ze świadectw homologacji uprawniają do uznania pojazdów, jako ciężarowe z prawem jednorazowego zaliczenia amortyzacji w koszty podatkowe?
Czy w 2009 roku można zaliczyć jednorazowy odpis amortyzacyjny od zakupionego samochodu Renault w ciężar kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej, gdy dodatkowe badanie techniczne pojazdu samochodowego art. 5c ust. 1 Ustawy podatek dochodowy od osób fizycznych, został wykonany w styczniu 2010 roku?
Czy można skorzystać z jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od środka transportu zakupionego przez małego podatnika?
Czy można skorzystać z jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od środka transportu zakupionego przez małego podatnika?
Czy można skorzystać z jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od środka transportu zakupionego przez małego podatnika?
Czy zgodnie z art. 22k ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w stosunku do przedmiotowego samochodu można zastosować jednorazowy odpis amortyzacyjny w ramach pomocy de minimis?
Czy na podstawie art. 22k ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz na podstawie przepisów dotyczących pomocy de minimis (Dz. Urz. UE L 379) z 28.12.2006 r. w oparciu o posiadany przez Wnioskodawcę dokument homologacji dla zakupionego samochodu, klasyfikujący ww. pojazd jako ciężarowy kategorii N1 Wnioskodawca postąpił zasadnie rozliczając jednorazowo odpis amortyzacyjny od wartości początkowej
Czy limit przychodów kolejno 800.000 euro, a po zmianie 1.200.000 euro dotyczy spółki jawnej, czy każdego ze wspólników osobno? Czy w związku z tym można dokonać jednorazowej amortyzacji środka trwałego w spółce? Czy środek trwały w postaci samochodu dostawczego kupiony na kredyt można zamortyzować jednorazowo? Czy spółka jest małym podatnikiem czy nie?