Ustalenie, czy w przypadku przeznaczenia otrzymanych środków ze sprzedaży powierzchni strychowych (przekształconych w lokale mieszkalne) na utrzymanie zasobów mieszkaniowych (remonty i modernizacja lub spłata kredytu) Wspólnota będzie zwolniona z podatku dochodowego od osób prawnych w oparciu o art. 17 ust. 1 pkt 44.
Zakres kwalifikacji i sposób zaliczenia poniesionych wydatków na remont i ulepszenie pawilonu do kosztów uzyskania przychodów oraz sposób rozliczenia kosztów dotyczących powierzchni zajętej przez Spółdzielnię oraz powierzchni wynajętej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania dochodów uzyskiwanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową.
Czy naliczony dla wyżej wymienionego mienia odpis na fundusz remontowy zasobów mieszkaniowych można ująć w ciężar kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 w związku z art.16 ust.1 pkt 9 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego, rozstrzygnięcia, czy właściciele lokali mieszkalnych mogą podjąć decyzję, aby podatek dochodowy wynikający z braku zwolnienia dochodu lokali użytkowych obciążał w całości tych właścicieli a nie całą Wspólnotę.
Czy zastosowany sposób opodatkowania dochodu z tytułu otrzymanych rekompensat wypłacanych przez sprawcę, za szkody w części wspólnej nieruchomości jest prawidłowy?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskanego z tytułu opłat za korzystanie z garaży oraz sposobu podziału kosztów dotyczących utrzymania i eksploatacji garaży zaliczanych i niezaliczanych do gospodarki zasobami mieszkaniowymi.
Czy w tej sytuacji opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnych będą kwoty wydatkowane na remont i termomodernizację lokali użytkowych (gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza) w momencie wydatkowania tych środków?
1. Czy do zasobów mieszkaniowych zalicza się wszystkie budynki mieszkalne wraz z wbudowanymi lokalami handlowo usługowymi, garażami jak i związane z nimi grunty oraz prawo wieczystego użytkowania? 2. Czy przychody finansowe z lokowania kaucji mieszkaniowych na rachunkach bankowych są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych? 3. Czy przychody finansowe z lokowania na rachunkach
Czy zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Wspólnota słusznie nalicza i odprowadza podatek od dochodów z wynajmu pomieszczenia piwnicznego oraz od dochodu uzyskanego z kapitalizacji odsetek na rachunkach bankowych?
Czy kwota uzyskanych odsetek od środków pieniężnych gromadzonych na jednym rachunku bankowym pochodząca z opłat eksploatacyjnych za używanie lokali mieszkalnych i lokali niemieszkalnych korzysta ze zwolnienia na mocy art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy dochód Spółdzielni w części dotyczącej odsetek uzyskanych za opóźnienia w płatnościach od wynajmu ścian budynku na potrzeby reklamy jest zwolniony na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Zakład, zgodnie z art. 15 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych może określić wysokość kosztów wydziałowych i ogólnozakładowych w części dotyczącej działalności komercyjnej stosując do obliczenia proporcję przychodów z działalności komercyjnej do kwoty przychodów ogółem?
Czy przychód uzyskany ze sprzedaży lokalu będącego zasobem mieszkaniowym z przeznaczeniem na gospodarowanie zasobami mieszkaniowymi powinien być wolny od podatku zgodnie z ustawą podatkową?
Czy Wspólnota z tytułu dofinansowania otrzymanego od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej słusznie odprowadziła podatek dochodowy od osób prawnych?
w zakresie uznania nadpłat zaliczek na poczet kosztów zarządu nieruchomością wspólną oraz kosztów mediów rozliczonych poprzez obniżenie bieżących należności za dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tego tytułu
w zakresie uznania nadpłat zaliczek na poczet kosztów zarządu nieruchomością wspólną przeznaczonych jednogłośnie na poczet funduszu remontowego za dochód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, w części dot. nadpłat pochodzących od właścicieli: - lokali mieszkalnych jest prawidłowe, - lokalu użytkowego jest nieprawidłowe
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dotyczących gospodarki zasobami mieszkaniowymi odpisów na fundusz remontowy oraz zastosowania zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy.
Czy Wspólnota Mieszkaniowa powinna zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych od dochodu uzyskanego z przeniesienia własności wydzielonego w wyniku przebudowy części wspólnej lokalu, w tym z tytułu otrzymanej raty, w przypadku przeznaczenia tego dochodu w całości na pokrycie kosztów związanych z realizacją prac remontowych w nieruchomości wspólnej oraz spłaty kredytu (odsetek i kapitału) zaciągniętego
Przychody uzyskane z odsetek od nieterminowych wpłat oraz z odsetek od środków na rachunku bankowym pochodzą z gospodarki zasobami mieszkaniowymi. Przychód ten ma więc wpływ na wysokość dochodu osiągniętego z tej gospodarki, który stosownie do art. 17 ust. 1 pkt 44 powołanej ustawy podlega zwolnieniu od podatku dochodowego, w części przeznaczonej na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych
W zakresie uznania wnoszonych zaliczek przez właściciel lokali za przychody podatkowe na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy; oraz w zakresie możliwości i zasad zastosowania zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy odnośnie dochodu stanowiącego nadwyżkę zaliczek na pokrycie kosztów bieżącego utrzymania nieruchomości nad kosztami, wnoszonych przez właścicieli lokali pozostałą
Czy zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych, odpis na fundusz remontowy w części przeznaczonej na wymianę płyt acekolowych i ligno-cementowych, z którego będą ponoszone nakłady, który obciąża koszty gospodarki zasobami mieszkaniowymi stanowi koszt uzyskania przychodu podlegający zwolnieniu na mocy art. 17 ust. 1 pkt 44? /pytanie oznaczone we wniosku nr 1/?