Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla usług zarządzania projektami sklasyfikowanych według PKWiU pod symbolem 70.22.20.
Możliwość skorzystania przez Spółkę z ulgi B+R oraz ulgi na innowacyjnych pracowników.
Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca będzie w świetle treści art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. g ustawy o CIT uprawniony do opodatkowania dochodów ryczałtem od dochodów spółek na zasadach przewidzianych w rozdziale 6b ustawy CIT (przy założeniu spełnienia pozostałych wymogów uprawniających i braku innych przesłanek negatywnych do skorzystania ze zryczałtowanej formy opodatkowania).
Możliwość zastosowania stawki zryczałtowanego podatku dochodowego PKWiU 70.22.20.0
Stawka ryczałtu dla usług sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 70.22.
Stawka ryczałtu dla usług sklasyfikowanych według PKWiU pod symbolem 70.22.20.0
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 70.22.20.0.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 70.22.20.0.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 70.22.20.0.
Stawka ryczałtu w wysokości 15% do przychodów ze świadczenia usług doradztwa związanych z zarządzaniem PKWiU 70.22.1.
Możliwości zastosowania stawki zryczałtowanego podatku dochodowego.
Możliwość opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Czy działalność gospodarcza oznaczona wiodącym PKWiU 70.22.Z może być rozliczana ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w stawce 15%?
w zakresie kosztów uzyskania przychodów i różnic kursowych Alternatywnej Spółki Inwestycyjnej (ASI)
Obowiązki płatnika podatek u źródła usługi reklamy, zarządzania i kontroli.
Czy od otrzymanej kwoty w wysokości 6 722 zł 32 gr, która została Wnioskodawcy wypłacona w związku z zawartym porozumieniem - ugodą z Towarzystwem Ubezpieczeń (w wyniku rozpatrzonej reklamacji), a która stanowiła zwrot części wpłaconych przez Niego uprzednio środków, Wnioskodawca zobowiązany jest zapłacić podatek dochodowy?
Brak wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15e ust. 1 updop wydatków na wynagrodzenie oraz zwrot kosztów wypłacanych przez spółkę komandytową, której komandytariuszem jest Wnioskodawca, na rzecz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z tytułu prowadzenia spraw i reprezentowania spółki komandytowej
Opodatkowanie usług budowlano-remontowych, których wartość jest podstawą kalkulacji rekompensaty (wynagrodzenia), które Spółka uzyskuje od Gminy, - Opodatkowanie usług budowlano-remontowych, nabywanych w ramach napraw pogwarancyjnych, których wartość nie jest podstawą kalkulacji rekompensaty (wynagrodzenia).
Czy Spółka powinna zaliczać do kosztów finansowania dłużnego opłaty za prowadzenie jej bieżących rachunków bankowych, wydatek ponoszony na koszt prowizji z tytułu gotowości do udzielenia kredytu rewolwingowego, odsetkowych części rat leasingowych, dotyczących samochodów osobowych używanych przez nią na podstawie umowy leasingu operacyjnego.
1. Model alokacji kosztów wyrażony w Modelu kalkulacji wynagrodzenia koszty bezpośrednio związane z wytworzeniem lub nabyciem towaru lub też świadczeniem usług. 2. Koszty refakturowane przez Spółkę na rzecz ostatecznego Beneficjenta nie podlegają ograniczeniu na podstawie art. 15e ust. 1 ustawy o CIT. 3. Koszty wynagrodzenia należnego Usługodawcy z tytułu świadczenia usług kadrowych, usług obsługi