Zwolnienie od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy, dostawy w trybie wywłaszczenia działek nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 5, nr 6 i nr 7.
Skutki podatkowe otrzymania świadczenia za rezygnację z roszczenia o zwrot nieruchomości.
Otrzymanie świadczenia za rezygnację z możliwości ubiegania się o zwrot wywłaszczonych nieruchomości oraz rezygnację z możliwości ubiegania się o odszkodowanie przysługujące w związku z uniemożliwieniem realizacji obowiązku zwrotu gruntów nie będzie opodatkowane podatkiem od spadków i darowizn. Świadczenie to nie weszło bowiem do masy spadkowej Pani babci. Opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn
Skutki podatkowe wypłaty świadczenia za rezygnację z roszczenia o zwrot nieruchomości.
Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy, wywłaszczenia działek nr 1, 2, 3, 4 będących we współwłasności małżeńskiej z nakazu władzy publicznej pod drogę publiczną w zamian za odszkodowanie.
Wnioskodawczyni jest zobowiązana do odprowadzenia podatku VAT od otrzymanego odszkodowania w związku z wywłaszczeniem działki na rzecz Skarbu Państwa w części przypisanej do terenu oznaczonego w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, obowiązującego przed wywłaszczeniem, jako teren przeznaczony pod zabudowę (1 MR, RPm, KP(Z)). Natomiast dla terenu określonego jako bez prawa zabudowy (RP)
obowiązek opodatkowania podatkiem VAT dostawy nieruchomości gruntowych za odszkodowaniem i dokumentowania transakcji fakturą
Czy w związku ze sprzedażą udziału w nieruchomości (tj. prawa zbywanego po upływie 5 lat od jego nabycia), Wnioskodawca jest zobowiązany do sporządzenia PIT-39 i rozliczenia przychodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości, a następnie uiszczenia podatku dochodowego od osób fizycznych?