Estoński CIT, a koszt kary za stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych
Preferencyjne rozliczenie jako osoba samotnie wychowująca dzieci - wyrok nieprawomocny.
Możliwości skorzystania z ulgi prorodzinnej i preferencyjnego rozliczenia dochodu jako osoba samotnie wychowująca dziecko za lata 2021-2023, po rozwodzie, na pełnoletnie dziecko, które w jednym roku przekroczyło limit dochodów, przy alimentach na drugie dziecko uzyskujące pełnoletność.
Otrzymanie na podstawie wyroku podwyższenia wynagrodzenia z tytułu wykonania usług budowlanych.
Opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych otrzymanych środków pieniężnych.
Opodatkowanie jednorazowego odszkodowania - renty wyrównawczej na zwiększone potrzeby.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca małoletnie dziecko, po rozwodzie, za 2022 rok.
Możliwości preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca, po rozwodzie, małoletnie i pełnoletnie dziecko.
Czy w związku z Unieważnieniem Umowy Kredytu/Unieważnieniem Aneksu Bank uprawniony jest do ujęcia Ujemnych Różnic Kursowych jako kosztów uzyskania przychodów w dniu ich ujęcia w księgach rachunkowych?
Moment ujęcia do podstawy opodatkowania kwoty należności głównej, odsetek ustawowych od należności głównej oraz kwoty zwrotu kosztów sądowych.
Opodatkowanie wypłaty zaległych świadczeń z ZUS oraz możliwość dokonania korekty zeznań podatkowych.
Brak możliwości rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko za 2021 rok i lata następne, oraz korekty zeznania za 2021, przy wychowywaniu przez oboje rodziców.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia dla osoby samotnie wychowującej, po rozwodzie, małoletnie dziecko.
Preferencyjne rozliczenie dla osoby samotnie wychowującej małoletnie dziecko za rok 2020 i 2021.
Dynamicznie zmieniające się uwarunkowania gospodarcze związane najpierw z pandemią COVID-19, później z wojną na Ukrainie i w konsekwencji ze spodziewanym spowolnieniem gospodarczym stawiają przed wieloma pracodawcami wyzwania związane z ograniczaniem kosztów wynagrodzeń. Związki zawodowe zwykle są przeciwne takim zmianom. Dlatego pracodawcy zobowiązani do wydania regulaminu wynagradzania mają obawy
Skutki podatkowe otrzymania zwrotu należnej Wnioskodawczyni kwoty, która po sprzedaży nieruchomości trafiła na konto Jej teściów.
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej wynikającej z art. 27f ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przysługuje Pani w wysokości 100% na dwoje małoletnich dzieci. To Pani wykonywała władzę rodzicielską nad dziećmi, natomiast z ojcem dzieci miały sporadyczny kontakt do sierpnia 2020 r. Od ponad roku ojciec nie utrzymuje z dziećmi żadnego kontaktu. Ojciec nie sprawował żadnej opieki
Możliwość zastosowania ulgi prorodzinnej w rozliczeniu za 2019 r. w pełnej wysokości za 12 miesięcy – na podstawie art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – przez osobę samotnie wychowującą jedno małoletnie dziecko, która uzyskała dochody z umowy o pracę opodatkowanej według skali podatkowej nieprzekraczającymi wysokości rocznego limitu 112.000 zł, określonego w art. 27 ust. 2 pkt 1
podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczenia przyznanego w wyniku zmiany uprawnień z tytułu dożywocia na rentę
Preferencyjne rozliczenie dochodów po rozwodzie za 2021 r. w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej pełnoletnie dziecko, z przyznanym zasiłkiem pielęgnacyjnym i prowadzoną działalnością gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych (skalą podatkową).
Stwierdzenie czy dla celów obliczenia wartości prewspółczynnika dla Zakładu w mianowniku proporcji, o której mowa w § 3 ust. 4 rozporządzenia w sprawie prewspółczynnika należy uwzględniać równowartość odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych przekazanych do Zakładu przez Gminę, kwoty rozliczeń wewnętrznych dokonywanych między wydziałami Zakładu oraz stan
W zakresie dokonywania odliczeń w ramach tzw. ulgi prorodzinnej przez jednego rodzica wykonującego władzę rodzicielską.
Czy i w jaki sposób można skorzystać ze zwolnienia podatkowego od podatku dochodowego od osób fizycznych, jeśli przeznaczenie środków otrzymanych ze sprzedaży nastąpi na własne cele mieszkaniowe? Czy należy rozliczać się ze sprzedaży nieruchomości z Urzędem Skarbowym?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do obliczenia podatku od osób fizycznych w sposób przewidziany dla osoby samotnie w wychowującej dzieci (za rok 2017, 2018, 2019, 2020 oraz za lata następne do chwili zmiany stanu faktycznego lub zmian w prawie podatkowym w zakresie korzystania z ww. ulgi)?