Możliwość korzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT w związku z art. 113 ust. 11 ustawy o VAT .
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do opodatkowania zysku na zasadach ryczałtu od dochodów spółek, od 1 stycznia 2025 r., przy założeniu, że jego dochody od 1 stycznia 2025 r. nie będą miały prawa do zwolnienia podatkowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 w związku z wyczerpaniem przysługującego limitu pomocy publicznej w 2024 r., pomimo tego, że jego zezwolenie nie będzie jeszcze wygaszone i pomoc
Czy dokonanie podziału majątku wspólnego pomiędzy małżonkami po wprowadzeniu w ich małżeństwie ustroju rozdzielności majątkowej małżeńskiej, obejmującego nieruchomość rolną nabytą przed upływem pięciu lat, co do nabycia której zastosowano zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych (art. 9 ust. 2, winno być: art. 9 pkt 2) w ten sposób, że nieruchomość tą nabył na wyłączną własność jeden z małżonków
Możliwości odliczenia podatku naliczonego w fakturze z 2 czerwca 2021 r. w związku z realizacją projektu.
niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT oraz brak obowiązku rejestracji w związku z prowadzeniem usług doradczych
prawo do odliczenia podatku VAT z faktur otrzymanych w okresie poprzedzającym rejestrację jako podatnik VAT czynny
Możliwość odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur zakupu hologramów i opakowań oraz w związku z importem słuchawek; zakres i sposób realizacji prawa do odliczenia.
Czy wydobyty z pojazdów przepracowany olej silnikowy jest towarem opodatkowanym podatkiem akcyzowym, a zatem czy dokonując jego odsprzedaży w celu utylizacji, myśl art. 113 ust. 13 pkt 1 lit. b ustawy VAT Wnioskodawca może nadal korzystać ze zwolnienia podmiotowego?
Przekroczenie przez Wnioskodawcę wykonującego działalność w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej i korzystającego ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy limitu obrotu 150.000,00 złotych nie powoduje utraty ww. zwolnienia od podatku, a w konsekwencji, nie zobowiązuje Wnioskodawcy do dokonania zgłoszenia rejestracyjnego jako czynnego podatnika podatku od towarów i
Możliwość skorygowania rachunków uproszczonych w związku z dokonaną rejestracją.
W zakresie możliwości skorygowania rachunków i wystawienia faktur VAT.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości rozliczenia straty powstałej na działalności objętej zezwoleniem.
W zakresie możliwości posiadania statusu rolnika ryczałtowego i powrotu do zwolnienia podmiotowego.
1) Czy w roku 2010 Wnioskodawca może być traktowany jako podatnik zwolniony z VAT? 2) Jeżeli nie może być podatnikiem zwolnionym z w roku 2010, to czy ma prawo do odliczenia podatku naliczonego?
Możliwość skorygowania rachunków oraz wystawienia w ich miejsce faktur VAT.
Wnioskodawca z dniem 1 stycznia 2009r. utracił status rolnika ryczałtowego w rozumieniu ustawy o podatku do towarów i usług, gdyż od tego dnia zobowiązany był do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Wnioskodawca nie może ponownie korzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 3 cyt. ustawy w 2010r.
Wnioskodawca z dniem 1 stycznia 2009r. utracił status rolnika ryczałtowego w rozumieniu ustawy o podatku do towarów i usług, gdyż od tego dnia zobowiązany był do prowadzenia ksiąg rachunkowych, na podstawie ustawy o rachunkowości.Wnioskodawca nie może ponownie korzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 3 cyt. ustawy w 2010r.
1. Czy do rachunków można wystawić faktury korygujące? 2. Które kwoty należy zaokrąglić przy wystawianiu rachunków?
Czy w przypadku dokonania sprzedaży środka trwałego (działki budowlanej), Wnioskodawca korzystający do tej pory ze zwolnienia podmiotowego z VAT utraci prawo do zwolnienia i zobligowany będzie do zarejestrowania się jako podatnik VAT czynny przed dokonaniem przedmiotowej sprzedaży, a sama sprzedaż będzie opodatkowana VAT?
Czy Spółdzielnia ma prawo zwiększyć kwoty podatku naliczonego o kwoty VAT zawarte w tych fakturach korygujących?