Interpretacje

Interpretacja
14.10.2020 Podatki

W zakresie: zasad rozliczania działalności gospodarczej prowadzonej indywidualnie i w formie spółki osobowej (pytania nr 2-4)

Interpretacja
03.07.2020 Podatki

Zasądzona na rzecz Wnioskodawczyni wyrokiem sądu kwota, która ma zaspokoić wszelkie roszczenia Wnioskodawczyni wynikające lub związane z ograniczeniami korzystania z nieruchomości wynikającymi z objęcia nieruchomości obszarem ograniczonego użytkowania, związana z koniecznością wykonania modernizacji akustycznej budynku oraz która nie rekompensuje utraconych korzyści, stanowi dla Wnioskodawczyni przychód

Interpretacja
12.05.2017 Podatki

Czy w związku z wyceną instrumentów finansowych, od której Spółka nie rozpoznaje różnic kursowych dla celów rachunkowych, powstawać będą podatkowe różnice kursowe, skutkujące odpowiednio zwiększeniem przychodów albo kosztów podatkowych?

Interpretacja
22.03.2017 Podatki

w zakresie sposobu ustalania różnic kursowych związanych z działalnością gospodarczą prowadzoną przez spółkę komandytową, której Wnioskodawca będzie wspólnikiem oraz indywidualną działalnością gospodarczą

Interpretacja
03.12.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia wartości początkowej środków trwałych będących przedmiotem umowy leasingu finansowego.

Interpretacja
18.02.2015 Podatki

Możliwość wykazywania w rachunku podatkowym różnic kursowych per saldo przy rachunkowej metodzie ich ustalania

Interpretacja
26.04.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych według przepisów o rachunkowości.

Interpretacja
13.08.2010 Podatki

Czy Spółka postępuje prawidłowo ujmując różnice kursowe od oddziałów i zaliczając je odpowiednio do przychodów i kosztów podatkowych?

Interpretacja
06.08.2010 Podatki

Czy opisane różnice kursowe, powstałe w związku z rozliczeniem z tytułu podatku od wartości dodanej z niemieckim urzędem skarbowym, Spółka powinna zaliczać odpowiednio do przychodów albo kosztów podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
24.09.2009 Podatki

Czy Spółka rezygnując z odliczenia podatku VAT nabytego samochodu osobowego może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów całą amortyzację liczoną od wartości środka trwałego wraz z podatkiem VAT?

Interpretacja
19.11.2007 Podatki

Czy w świetle ww. okoliczności Wnioskodawczyni podlega w Polsce (od roku 2004 do czasu ewentualnego powrotu do Polski na stałe) ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu?

Interpretacja
06.04.2007 Podatki

Czy w przypadku spłaty kwot głównych pożyczek, zaciągniętych w latach 19961999 przez spółki, których następcą prawnym jest Wnioskodawca, dochodzi do realizacji różnic kursowych z art. 15a ust. 2 pkt 5 w związku z art. 15a ust. 9 oraz art. 15a ust. 3 pkt 5 w związku z art. 15a ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, które w związku z art. 15a ust. 4 tej ustawy kalkulowane będą odpowiednio

Interpretacja
26.10.2005 Podatki

Wątpliwości Podatnika dotyczą ustalenia miejsca świadczenia dla usług na ruchomym majątku rzeczowym.

Interpretacja
15.06.2005 Podatki

Czy dla potrzeb naliczenia zryczałowanego podatku dochodowego od przychodów osób prawnych z tytułu dyskonta po wykupieniu papierów wartościowych przez emitenta, Płanik prawidłowo zastosował metodę FIFO w sytuacji, gdy nie jest możliwa identyfikacja daty nabycia przez podatnika wykupywanych papierów wartościowych (obligacji)?

Interpretacja
15.06.2005 Podatki

Czy Spółka-płatnik zryczałtowanego podatku dochodowego prawidłowo zastosowała w odniesieniu do osób prawnych metodę średniej ważonej w celu określenia przychodu z dyskonta po wykupieniu papierów wartościowych przez emitenta w sytuacji, gdy nie jest możliwa identyfikacja nabytych w tym samym dniu, lecz po innych cenach wykupywanych papierów wartościowych (obligacji)?

Interpretacja
19.04.2005 Podatki

Czy wydatki Spółki na podwyższenie jej kapitału zakładowego (w szczególności związane z emisją akcji i obsługą emisji przez biuro maklerskie) w ramach realizacji programu motywacyjnego dla pracowników, współpracowników Spółki i spółki ze wspólnej grupy kapitałowej mogą być zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
05.02.2004 Podatki

Czy Podatnik może ustalić wartość początkową przedmiotowego lokalu użytkowego w oparciu o wycenę dokonaną przez powołanego przez niego biegłego? USIII/415-2/5/05, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego