Zwolnienia od podatku usług masażu świadczonych przez Wnioskodawcę, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.
Możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatku związanego z zakupem indywidualnego sprzętu niezbędnego w rehabilitacji (aparat masujący).
Zwolnienie z podatku VAT wykonywanych zabiegów świadczonych przez fizjoterapeutę.
Czy usługi masażu leczniczego, które są wykonywane w prywatnym salonie przez fizjoterapeutów można traktować jako usługi służące profilaktyce i przywracaniu zdrowia i zastosować zwolnienie przedmiotowe od podatku od towarów i usług?
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku usług fizjoterapeutycznych.
1. Czy usługi zdrowia psychicznego świadczone przez psychologów i psychoterapeutów są zwolnione od VAT? 2. Czy usługi w zakresie opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi są zwolnione od VAT? 3. Czy usługi zw z masażem leczniczym są zwolnione od VAT?
Zwolnienie z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o VAT, usług w zakresie masażu leczniczego i klasycznego wykonywanych przez zatrudnionego fizjoterapeutę.
w zakresie zastosowania właściwej stawki podatku VAT dla usług rehabilitacyjnych (fizjoterapeutycznych)
W zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług: programów oraz turnusów rehabilitacyjnych oraz opodatkowania różnicy między kwotą nabycia a kwotą sprzedaży usług świadczonych przez fizjoterapeutę, technika fizjoterapeutę, pielęgniarkę lub lekarza
Usługi rehabilitacyjne (fizjoterapeutyczne), które zamierza świadczyć Wnioskodawca wykonywane przez wykwalifikowanego rehabilitanta, korzystać będą ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o VAT.
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu polegającego na świadczeniu usług rehabilitacji funkcjonalnej, ruchowej
zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kas rejestrujących usług świadczonych przez Wnioskodawcę, gdzie odpłatność za usługi w całości wpływa na rachunek bankowy Wnioskodawcy, natomiast jeżeli odpłatność za usługi wpływa do kasy Zakładu Opiekuńczego gotówką, należności te winny zostać zaewidencjonowane na kasie rejestrującej
Czy w związku z rozpoczęciem w roku 2011 korzystania z nieruchomości do wykonywania czynności opodatkowanych VAT, Gmina jest uprawniona do dokonania korekt (dodatnich) odpowiednich części VAT naliczonego od ponoszonych w latach 2002 2006 wydatków na wytworzenie tych nieruchomości na zasadach przewidzianych w art. 91 ust. 7 i 7a tej ustawy?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług organizowania turnusów rehabilitacyjnych niespełniających warunków w myśl ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych z dnia 27 sierpnia 1997 r.
Zwolnienie od podatku dla obrotów osiąganych z tytułu pełnienia funkcji organizatora turnusów rehabilitacyjnych w obcych ośrodkach oraz ustalenia podstawy opodatkowania dla tych czynności.
Czy świadczenie usług polegających na organizacji pobytów rehabilitacyjnych w Ośrodku Wczasowo Rehabilitacyjnym, Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotne podlega zwolnieniu z VAT?