W zakresie ustalenia czy: - przedmiotem Umowy jest „przedsiębiorstwo” w rozumieniu art. 4a pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych; - otrzymywana przez Finansującego rata kapitałowa w części stanowiącej spłatę wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych nie będzie stanowić przychodu Finansującego.
Czy Spółka będzie uprawniona do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek w przypadku, gdy Wspólnik Spółki będzie posiadał udziały w innej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, tj. Nowej Spółce, której formą opodatkowania będzie również ryczałt od dochodów Spółek. Czy Spółka będzie uprawniona do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek w przypadku, gdy będzie świadczyć usługi opisane w zdarzeniu
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego - problematyka kosztów uzyskania przychodów.
Czy prawidłowym jest określenie proporcji w stosunku do sumy rat kapitałowych opłaty wstępnej i comiesięcznych rat leasingowych określonych w stanie faktycznym, bez wartości wykupu samochodu?
Powstanie przychodu w związku z wykorzystywaniem samochodu służbowego do celów prywatnych.
Możliwość zaliczenia do uzyskania przychodów kwoty całkowitego rozliczenia umowy leasingowej naczepy, która uległa zniszczeniu w wyniku wypadku drogowego i jest przedmiotem wypłaty ubezpieczenia autocasco.
Część kapitałowa i odsetkowa raty leasingowej jako koszt uzyskania przychodu.
Czy limit 150.000 zł, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy o CIT, dotyczy wyłącznie opłat związanych z używaniem samochodu osobowego w ramach umowy leasingu (tj. opłaty wstępnej i rat leasingowych), natomiast nie dotyczy tzw. wartości końcowej, związanej z ewentualnym wykupem przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy leasingu.
Ustalenie czy kwota netto Dofinansowania oraz kwota netto Dopłaty do Wykupu będzie stanowiła korektę przychodu w dacie wystawienia noty albo czy ww. kwoty stanowią koszt uzyskania przychodu potrącalny w dacie poniesienia.
Czy Wnioskodawca obliczając wartość początkową samochodu na cele wyliczenia proporcji, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a i ust. 5e ustawy o CIT może nie uwzględniać opłaty końcowej (wynikającej z transakcji wykupu).
Czy Wnioskodawca obliczając wartość początkową ww. samochodu na cele wyliczenia proporcji, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a i ust. 5e ustawy o CIT może nie uwzględniać opłaty końcowej (wynikającej z transakcji wykupu).
Czy w przypadku leasingu operacyjnego samochodu osobowego limitowaniu będzie podlegać wyłącznie część kapitałowa raty leasingowej (powiększona o wartość podatku VAT niepodlegającego odliczeniu), czy również część odsetkowa raty
Leasing operacyjny - limity oraz możliwość zaliczenia raty do kosztów uzyskania przychodów
Brak obowiązku korygowania VAT, o dotychczas odliczony podatek od towarów i usług z tytułu umów leasingu, które to umowy uległyby rozwiązaniu przed ich upływem.
Limitowanie kosztów używania samochodów osobowych wykorzystywanych w ramach działalności na podstawie umowy leasingu i umowy najmu, a podnajmowanych kolejnym klientom.
1. Czy Wnioskodawca w przypadku zawarcia umowy leasingu operacyjnego, powinien opodatkować całość lub część raty leasingowej płaconej za samochody przeznaczone do użytku wspólnika, będącego także pracownikiem Spółki, estońskim CIT jako ukryte zyski? 2. Czy wydatek na wykup samochodów osobowych w sytuacji, gdy wartość żadnego z nich nie będzie przekraczać 150 000 zł powinien być interpretowany w kontekście
Uprawnienie do obniżenia podstawy opodatkowania i wykazania faktur korygujących in minus wystawionych z powodu błędnych kwot na fakturze pierwotnej w okresie, w którym zostały wystawione ww. faktury korygujące.
W zakresie ustalenia, czy podpisanie aneksu do umowy leasingu operacyjnego polegającego na zawieszeniu spłaty rat, powodującego wydłużenie umowy leasingu skutkuje koniecznością rozliczania kosztów tego leasingu na zasadach obowiązujących od 1 stycznia 2019 r.
W zakresie ustalenia: - Wnioskodawca jest zobowiązany do korekty kosztu uzyskania przychodów z tytułu dokonanych odpisów amortyzacyjnych od przedmiotu leasingu, od którego nabycia odstąpił, zgodnie z art. 15 ust. 4i ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w okresie rozliczeniowym, w którym zostało złożone oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży, - otrzymany przez Wnioskodawcę od Sprzedawcy
czy Wnioskodawca jest uprawniony do zastosowania limitu, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy o CIT do tej części opłat wynikających z umowy leasingu samochodu osobowego, które faktycznie ponosi Wnioskodawca (tj. w 40% miesięcznych opłat)?
korekty rozliczeń podatkowych i utratą prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur wystawionych przez leasingodawcę a dokumentujących należności wynikające z umowy leasingu
Podatek od towarów i usług w zakresie braku konieczności dokonania korekty rozliczeń podatkowych oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur wystawionych przez leasingodawcę a dokumentujących należności wynikające z umowy leasingu.
w zakresie ustalenia: - czy modyfikacja umowy leasingu operacyjnego, odnosząca się do umów zawartych z wszystkimi typami Korzystających Spółki, polegająca w szczególności na zmianie okresu jej trwania poprzez jej wydłużenie lub skrócenie (i konsekwencji na obniżeniu/podwyższeniu rat leasingowych), oraz poprzez wcześniejsze zakończenie umowy, zmianie wysokości rat leasingowych w okresie obowiązywania