Skutki podatkowe przekazania nieruchomości córce w zamian za rentę dożywotnią
Rozwiązanie prawidłowo zawartej umowy dożywocia nie stanowi podstawy do wystąpienia o zwrot podatku.
Skutki podatkowe przeniesienia prawa użytkowania wieczystego i prawa własności działek w zamian za dożywotnią rentę.
Rozwiązanie prawidłowo zawartej umowy dożywocia nie stanowi podstawy do wystąpienia o zwrot podatku z art. 11 ustawy o pcc.
W zakresie odpłatnego zbycia udziału w lokalu mieszkalnym nabytego w drodze spadku.
Ustalenie czy Odstępne wypłacane Seniorom w zamian za ograniczenie przysługujących im praw - Służebności Osobistej Mieszkania - w wysokości odpowiadającej kwocie czynszu najmu stanowi po stronie Funduszu koszt uzyskania przychodu oraz czy jest to koszt związany bezpośrednio z przychodem uzyskiwanym w postaci czynszu najmu czy też dodatkowy koszt związany z nabyciem nieruchomości przez Spółkę.
Czy zwrotne przeniesienie własności lokalu mieszkalnego otrzymanego na podstawie umowy o dożywocie (art. 908 Kodeksu cywilnego) – z powrotem na rzecz dożywotnika, z jednoczesnym odstąpieniem dożywotnika od zobowiązań jakie względem niego wynikały z umowy o dożywocie – będzie stanowić dla niej źródło przychodów w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i
Skutki podatkowe przeniesienia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w zamian za dożywotnią rentę.
Skutki podatkowe rozwiązania umowy dożywocia i przeniesienia własności nieruchomości na dożywotnika
Skutki podatkowe rozwiązania umowy dożywocia po upływie kilku miesięcy od daty jej zawarcia i przeniesienia własności nieruchomości na dożywotnika
Skutki podatkowe rozwiązania umowy dożywocia i zwrotnego przeniesienia własności nieruchomości.
W przypadku rozwiązania umowy dożywocia na dożywotnika zostaje ponownie przeniesiona własność nieruchomości. Sama czynność rozwiązania umowy dożywocia nie ma jednak charakteru odpłatnego zbycia po stronie Wnioskodawcy przenoszącego własność nieruchomości na dożywotnika. Po stronie Wnioskodawcy nie powstanie zatem przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
W przypadku rozwiązania umowy dożywocia na dożywotnika zostaje ponownie przeniesiona własność nieruchomości. Sama czynność rozwiązania umowy dożywocia nie ma jednak charakteru odpłatnego zbycia po stronie Wnioskodawczyni przenoszącej własność nieruchomości na dożywotnika. Po stronie Wnioskodawczyni nie powstanie zatem przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Czy zwrotne przeniesienie własności nieruchomości przez Wnioskodawczynię na rzecz Zbywcy, które nastąpi w związku z rozwiązaniem umowy o dożywocie, będzie skutkowało zobowiązaniem do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych z tego tytułu przez Wnioskodawczynię?
Czy zwrotne przeniesienie własności nieruchomości przez Wnioskodawcę na rzecz Zbywcy, które nastąpi w związku z rozwiązaniem umowy o dożywocie, będzie skutkowało zobowiązaniem do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych z tego tytułu przez Wnioskodawcę?
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości po rozwiązaniu umowy dożywocia
1. Czy posiadanie własności lokalu mieszkalnego przez Wnioskodawczynię należy liczyć od dnia 18 października 2005 r.? 2. Czy Wnioskodawczyni musi płacić podatek od sprzedaży lokalu mieszkalnego, która nastąpiła w dniu 4 września 2019 r.?
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości po rozwiązaniu umowy dożywocia.
Czy uzyskany przez Wnioskodawcę dochód ze sprzedaży nieruchomości lokalu mieszkalnego podlegać będzie zwolnieniu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie w jakim wydatki te przeznaczone będą na cele mieszkaniowe Wnioskodawcy, tj. poprzez uiszczanie opłat na lokal w Domu Pomocy Społecznej?
Czy renta będzie traktowana jako koszt? Czy z kwoty 580.000 zł będzie pomniejszona tylko o koszt zakupu mieszkania?