Ustalenie przychodów, kosztów uzyskania przychodów oraz zwolnienia przedmiotowego dochodów spółdzielni mieszkaniowej.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania na podstawie ugody sądowej.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - spłata osobistego zobowiązania wobec kupującego (wynikającej z zawartej ugody sądowej).
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości nabytych w drodze spadku, działu spadku, ugody sądowej.
Płatność kwoty pieniężnej ustalonej w treści Ugody dokonana przez Wykonawcę stanowi wynagrodzenie za usługi podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i prawo Wykonawcy do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usługi objętej Ugodą.
Obowiązków płatnika przy wypłacie kwoty byłemu pracownikowi za rozwiązanie umowy o pracę, na mocy porozumienia stron, a zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 3 i pkt 3b ustawy o PIT.
Świadczenie określone w ugodzie sądowej stanowi przychód ze stosunku pracy, który nie korzysta ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym.
Świadczenie określone w ugodzie sądowej, która została zawarta pomiędzy Panią a byłym pracodawcę, stanowi dla Pani przychód ze stosunku pracy, który nie korzysta ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
W zakresie opodatkowania odszkodowania z tytułu rozwiązania umowy o pracę.
Obowiązek płatnika do naliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od odszkodowania wypłaconego byłemu pracownikowi na podstawie ugody sądowej.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą odszkodowania na podstawie zawartej ugody sądowej.
W zakresie opodatkowania odszkodowania z tytułu rozwiązania umowy o pracę (likwidacja stanowiska pracy).
Zaniechanie poboru podatku w związku z umorzeniem kredytu hipotecznego udzielonego na cele mieszkaniowe.
W zakresie opodatkowania odszkodowania z tytułu rozwiązania umowy o pracę (zmiana sposobu rozwiązania umowy na porozumienie stron).
W zakresie obowiązków płatnika w związku z opodatkowaniem wypłaconego odszkodowania.
W przypadku zbycia poszczególnych lokali mieszkalnych w budynku „B” oraz gruntu z rozpoczętą budową budynku „A” Wnioskodawczyni nie będzie występowała w charakterze podatnika VAT, a zatem czynności te nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem VAT.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą świadczenia na podstawie zawartej ugody sądowej.
Czy od kwoty 60.700,00 złotych, jako równowartości 10-miesięcznych poborów, zasądzonych w ww. ugodzie sądowej należy odprowadzić podatek od osób fizycznych? Czy zasądzona kwota powinna być wypłacona pracownikowi w kwocie 60.700,00 zł, czy Wnioskodawca jako płatnik powinien pomniejszyć ją o podatek od osób fizycznych?
W zakresie skutków podatkowych nabycia udziału w lokalu w wyniku zniesienia współwłasności w zamian za spłatę.
1) Zasadność potrącenia z kwoty ustalonego odszkodowania zaliczki na podatek dochodowy. 2) Zasadność skorzystania ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych określonego w art. 21 ust. 1 pkt 3 lub 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy wypłacone Wnioskodawcy wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy, na skutek przywrócenia przez Sąd pracownika do pracy w wysokości zasądzonej wyrokiem Sądu, jest odszkodowaniem, które korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który stanowi, że wolne od podatku są inne odszkodowania otrzymane na podstawie wyroku sądowego do wysokości