Czy pożyczka udzielona przez spółkę opodatkowaną ryczałtem od dochodów spółek na rzecz jej akcjonariusza lub podmiotu powiązanego z akcjonariuszem, będzie zakwalifikowana jako ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 punkt 1 ustawy CIT.
Czy fakt, że osoba będąca większościowym udziałowcem spółki, jest jednocześnie fundatorem i członkiem zarządu fundacji, z czego z tytułu powołania do zarządu pobiera wynagrodzenie, stanowi przesłankę negatywną, tj. posiadanie prawa majątkowego związanego z prawem do otrzymywania świadczeń, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT i związku z tym utraci prawo do opodatkowania ryczałtem od
Skutki podatkowe świadczenia usług na rzecz Sił Zbrojnych USA stacjonujących w Polsce oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania przez amerykańskiego rezydenta podatkowego.
Dotyczy ustalenia, czy świadczenie pieniężne będące ceną sprzedaży opisanych w zdarzeniu przyszłym nieruchomości, wypłacone przez Wnioskodawczynię na rzecz P.K., będącego udziałowcem Spółki, będzie podlegać opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
1. Czy w przypadku opisanym powyżej mamy do czynienia z jednostkami powiązanymi w myśl ustawy o CIT dla firm których przedstawiciele występują jako członkowie Rady Nadzorczej Spółki X? 2. Czy w przypadku opisanym powyżej mamy do czynienia z jednostkami powiązanymi w myśl ustawy o CIT dla firmy której jeden ze wspólników występuję jako Prokurent Spółki X?
Wynagrodzenie wypłacane przez Spółkę z tytułu opłaty licencyjnej za korzystanie ze wzorów przemysłowych wykorzystywanych w prowadzonej działalności, a ponoszone na rzecz wspólników stanowi ukryte zyski w myśl art. 28m ust. 3 ustawy o CIT.
Na podstawie przedstawionego stanu faktycznego, czy wypłacona przez Spółkę na rzecz jej udziałowców (podmiotów powiązanych) wartość odsetek od udzielonych pożyczek stanowi dla Spółki dochód z ukrytych zysków w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 28m ust. 3 pkt 1 ustawy o CIT.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek zysków powstałych przed przekształceniem jednoosobowej działalności w spółkę z o.o.
Czy wypłata wynagrodzenia z tytułu usług dzierżawy nieruchomości stanowi ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT?
Dotyczy ustalenia, czy Spółka na podstawie stanu faktycznego jest uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia: - czy wskutek rezygnacji z opodatkowania w reżimie estońskiego CIT przed upływem 4 lat, po stronie Wnioskodawcy powstanie obowiązek zapłaty ryczałtu od dochodów spółek; - czy wskutek rezygnacji z opodatkowania w reżimie estońskiego CIT przed upływem 4 lat, a następnie zmiany struktury udziałowców i przeniesienia własności udziałów na osobę prawną, po stronie Wnioskodawcy powstanie
Czy wydatki związane z realizacją podróży służbowych przez członka zarządu, będącego jednocześnie wspólnikiem spółki, zwracane mu przez Spółkę będą stanowić dla spółki dochód podlegający opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek w świetle art. 28m ust. 1 w zw. z ust. 3 Ustawy CIT.
1. w przypadku, gdy połączenie odwrotne (Połączenie) Spółki Przejmującej i Spółki Przejmowanej zostanie rachunkowo przeprowadzone metodą łączenia udziałów, Spółka Przejmowana nie będzie miała obowiązku zamknięcia roku podatkowego i tym samym w związku z jego niezamknięciem Spółka Przejmująca będzie zobowiązana do uwzględnienia w swoim zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) za
Dotyczy ustalenia, czy wynagrodzenie należne udziałowcom z tytułu dzierżawy Budynku będzie stanowić ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy CIT, a w konsekwencji będzie podlegać opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki.
1. Czy w przypadku, gdy połączenie odwrotne (Połączenie) Spółki Przejmującej i Spółki Przejmowanej zostanie rachunkowo przeprowadzone metodą łączenia udziałów, Spółka Przejmowana nie będzie miała obowiązku zamknięcia roku podatkowego i tym samym w związku z jego niezamknięciem Spółka Przejmująca będzie zobowiązana do uwzględnienia w swoim zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty
1. Czy w przypadku, gdy połączenie odwrotne (Połączenie 2) Spółki Przejmującej i Spółki Przejmowanej zostanie rachunkowo przeprowadzone metodą łączenia udziałów, Spółka Przejmowana nie będzie miała obowiązku zamknięcia roku podatkowego i tym samym w związku z jego niezamknięciem Spółka Przejmująca będzie zobowiązana do uwzględnienia w swoim zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty
Czy Spółka była i będzie zobowiązana rozpoznać dochód z tytułu ukrytego zysku w związku z wydatkami, które poniosła i będzie ponosić na rzecz udziałowca - Wynajmującego obejmujących czynsze najmu powierzchni oraz czynsz najmu etykieciarki opisanych we wniosku. W przypadku uznania stanowiska Wnioskodawcy za nieprawidłowe: Czy podstawą opodatkowania CIT estońskim była i będzie suma wartości dochodu z
Ustalenie przychodu oraz stawki ryczałtu z tytułu wynajmu nieruchomości, usług zakwaterowania oraz dzierżawy znaku towarowego.
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym czynsz z tytułu najmu nieruchomości, ustalony na warunkach rynkowych, wypłacany cyklicznie Wynajmującemu będącego jednym z trzech wspólników Spółki, nie stanowi dla Spółki dochodu z ukrytych zysków, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT?
Dotyczy ustalenia, czy zapłata ceny zakupu wyżej wymienionej nieruchomości stanowi wypłatę ukrytego zysku w rozumieniu art. 28m ust. 1 i ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, skoro Wnioskodawca rozlicza się ryczałtem od dochodów spółek, a stroną sprzedającą nieruchomość była spółka, której większościowym udziałowcem i jedynym członkiem zarządu jest jeden z udziałowców Spółki.
Fakt, że osoba fizyczna będąca wspólnikiem Spółki jest także założycielem (fundatorem) Fundacji, a Spółka będzie wynajmowała pomieszczenia na rzecz Fundacji w zamian za określony czynsz najmu, nie będzie wyłączać w przyszłości na podstawie art. 28j ust. 1 pkt 4 updop lub art. 28j ust. 1 pkt 5 updop możliwości zastosowania przez Wnioskodawcę opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek
Dotyczy ustalenia, czy w uwarunkowaniach zaprezentowanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej jako: „Ustawa o CIT”) będzie miał tu zastosowanie, wyłączając tym samym możliwość zastosowania przez Wnioskodawcę opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek (tzw. Estońskiego CIT).
1) Czy wydatki na czynsz z tytułu umowy najmu nieruchomości będą stanowić dla Spółki dochód z tytułu ukrytych zysków? 2) Czy wydatki na czynsz z tytułu umowy najmu ruchomości będą stanowić dla Spółki dochód z tytułu ukrytych zysków? 3) Czy podstawa opodatkowania dochodu z tytułu ukrytych zysków lub wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w odniesieniu do samochodów osobowych wykorzystywanych