Zastosowanie właściwej stawki ryczałtu w sytuacji wypłaty zysku netto wypracowanego w trakcie opodatkowania ryczałtem.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą wspólnikom zysku wypracowanego w trakcie opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Czy wypłacona wspólnikom przez Spółkę dywidenda podlegać będzie opodatkowaniu według zasad opodatkowania dochodów właściwych dla zryczałtowanej formy opodatkowania dochodów spółek, jeżeli w treści uchwały zgromadzenia wspólników zostanie wyraźnie wskazane, że wypłacone tytułem dywidendy środki pochodzą z zysków osiągniętych w roku podatkowym obejmującym okres od dnia 1 maja 2020 roku do dnia 30 kwietnia
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia części nieruchomości nabytej do majątku wspólnego małżeńskiego, po podziale majątku.
Dotyczy ustalenia, za jaki okres Spółka powinna złożyć pierwsze, drugie trzecie oraz czwarte zeznanie podatkowe CIT-8.
Obowiązki płatnika z wypłacaniem wyrównania diet radnym w tym samym roku a zwolnienie z art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o PIT.
Gmina pobierając od właścicieli nieruchomości opłaty za ustalone na podstawie art. 6r ust. 4 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach za dodatkowe usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, działa w odniesieniu do tych czynności jako organ władzy publicznej, w zakresie realizacji zadań własnych powierzonych Gminie na podstawie
Nie uznanie Zainteresowanego z tytułu świadczonych usług za podatnika podatku VAT, prowadzącego samodzielną działalność gospodarczą, o której mowa w przepisach art. 15 ust. 1-3 ustawy o VAT.
Odpłatne zbycie lokalu w dniu 4 lipca 2016 r. po dokonaniu podziału majątku wspólnego małżonków nastąpiło po upływie pięcioletniego okresu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w związku z tym nie stanowi ono źródła przychodu podlegającego opodatkowaniu.
Stosowanie przez Spółkę przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2014 r. w sytuacji przedłużenia pierwszego roku podatkowego rozpoczętego przed dniem 1 stycznia 2015 r.
Stosowanie przez Spółkę przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2014 r. w sytuacji przedłużenia pierwszego roku podatkowego rozpoczętego przed dniem 1 stycznia 2015 r.
Stosowanie przez Spółkę przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2014 r. w sytuacji przedłużenia pierwszego roku podatkowego rozpoczętego przed dniem 1 stycznia 2015 r.
Czy wynagrodzenie prezesa Spółki pełniącego funkcję na podstawie powołania uchwałą Walnego Zgromadzenia Wspólników, będącego jednocześnie udziałowcem Spółki, stanowi koszt uzyskania przychodu?
w zakresie uznania roku podatkowego w związku z otwarciem likwidacji Spółki oraz obowiązku zawiadomienia właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego
Czy w związku z wejściem w życie Ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w roku obrotowym rozpoczynającym się 1 grudnia 2013 r. a kończącym się 31 października 2015 r. Wnioskodawca będzie podlegał przepisom obowiązującym na dzień rozpoczęcia roku obrotowego tzn. czy w w/w roku obrotowym rozpoczynającym się 1 grudnia 2013 r. a kończącym się 31 października 2015 r. nie będzie podatnikiem
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych odstąpienia od ustalenia opłaty za pobyt dziecka w pieczy zastępczej lub umorzenia należności z tego tytułu.
Skutki podatkowe dopłat do okresowych biletów komunikacji publicznej dla rodzin wielodzietnych w ramach programu osłonowego.
4. Czy nowy umowny podział zysków Spółki za cały rok podatkowy 2012 pomiędzy Wspólnikami Spółki, dokonany poprzez zmianę umowy (statutu) Spółki po zakończeniu roku podatkowego, a przed dniem podjęcia uchwały o wypłacie dywidendy będzie podatkowo neutralny dla Wnioskodawcy, jako akcjonariusza SKA, tj. czy będzie zobowiązany do opodatkowania otrzymanych kwot należnej dywidendy, skalkulowanej według zmienionej
Fakt późniejszych zmian procentowych udziału w zysku nie może powodować konieczności korekt wysokości zaliczek, które na dzień ich zapłaty kalkulowane były w sposób prawidłowy. Korekty zgodnie z ogólnymi zasadami ich dokonywania, dokonywane są w przypadku popełnienia błędu w momencie powstania obowiązku podatkowego, a w przedmiotowej sprawie błąd taki nie zostałby popełniony.
Czy pierwszy po zmianie rok podatkowy Spółki będzie trwał od 1 stycznia 2013 r. do 30 września 2014 r., a więc dwadzieścia jeden kolejnych miesięcy kalendarzowych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie: - ustalenia wysokości kosztu objęcia udziałów w Spółce córce, rozpoznania różnic kursowych powstałych w związku z płatnością wynagrodzenia za objęcie udziałów, - ustalenia wysokości wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów w Spółce, - rozpoznania różnic kursowych powstałych w związku z płatnością wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów