Uznanie, że planowana transakcja sprzedaży Nieruchomości będzie podlegać opodatkowaniu VAT i nie będzie wyłączona z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT oraz Nabywca będzie miał prawo do odliczenia i zwrotu podatku VAT
Uznanie planowanej sprzedaży prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości (w ramach egzekucji komorniczej) za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i opodatkowaną tym podatkiem według właściwej stawki.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT i brak zwolnienia od tego podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 i pkt 9 oraz art. 113 ust. 1 ustawy sprzedaży niezabudowanej działki oraz obowiązek dokonania rejestracji Sprzedających jako podatnicy VAT czynni.
W zakresie uznania, że przedmiot Transakcji nie stanowi przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części w rozumieniu przepisów ustawy o VAT i w konsekwencji przedmiot Transakcji podlega opodatkowaniu VAT zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT, sprzedaż przedmiotu Transakcji podlega w całości opodatkowaniu VAT i nie jest od tego podatku zwolniona i Nabywcy przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku
Uznanie sprzedaży Nieruchomości niezabudowanych za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, nie korzystającą ze zwolnienia od tego podatku, obowiązek rejestracji Sprzedającego jako podatnika VAT czynnego oraz udokumentowania sprzedaży Nieruchomości fakturą, prawo Nabywcy do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony z tytułu zakupu Nieruchomości lub do zwrotu nadwyżki podatku
Na gruncie prawa podatkowego „ulepszenie” jest pojęciem, które dotyczy wyłącznie składników majątku będących środkami trwałymi. Pod pojęciem tym należy rozumieć takie czynności, jak przebudowa, rozbudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja środka trwałego, które podnoszą jego wartość techniczną, użytkową, jak i przystosowanie składnika majątkowego do wykorzystania go w innym celu, niż pierwotne
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży działki niezabudowanej o pow. (…) ha wydzielonej z działki nr 1.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy 8 działek (rolnik - czynny podatnik VAT).
W zakresie uznania Sprzedającego za podatnika VAT, sprzedaży nieruchomości podlegającej pod przepisy ustawy o VAT, opodatkowana transakcji dostawy niezabudowanych terenów budowlanych, rejestracji Sprzedającego jako podatnika VAT czynnego, udokumentowania dostawy Nieruchomości fakturą, uprawnienia Kupującego z tytułu transakcji do odliczenia i zwrotu na jego rachunek bankowy .
Uznanie, że sprzedaż udziału w nieruchomości jest opodatkowana bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT.
Nieuznanie Sprzedającego za podatnika i brak prawa do odliczenia podatku przez Nabywcę w związku ze sprzedażą działki.
Uznanie dostawy Nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu niekorzystającą ze zwolnienia z podatku VAT w przypadku rezygnacji ze zwolnienia przez Strony oraz prawo Kupującego do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z tytułu dostawy Nieruchomości oraz zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym.
Uznanie Sprzedających za podatników z tytułu planowanej transakcji sprzedaży Nieruchomości, a w konsekwencji obowiązku zarejestrowania się jako czynni podatnicy VAT i obowiązku wystawienia faktur na Kupującego z tytułu sprzedaży tej Nieruchomości oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu planowanej transakcji nabycia Nieruchomości.
Dostawa nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego.
Kupujący będzie miał prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z zakupem Nieruchomości. Wynika to z faktu, że w analizowanym przypadku będą spełnione – wskazane w art. 86 ust. 1 ustawy – przesłanki warunkujące prawo do odliczenia podatku naliczonego, gdyż nabyta przez Kupującego Nieruchomość będzie służyła czynnościom opodatkowanym.
Brak zwolnienia od podatku transakcji zbycia działki niezabudowanej nr 1 i działki nr 2 wraz z pozostałościami po budynku wielorodzinnym.
Zbycie opisanej we wniosku Nieruchomości będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 w powiązaniu z art. 7 ust. 1 ustawy, która nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 i pkt 2 ustawy. Wobec powyższego dostawa przedmiotowej działki będzie opodatkowana właściwą stawką podatku VAT.
Wnioskodawczyni nie będzie miała obowiązku naliczenia podatku VAT z tytułu sprzedaży niezabudowanej części działki.
Sprzedaż przez Wnioskodawców działek podlega opodatkowaniu podatkiem VAT i nie korzysta ze zwolnienia od tego podatku.
Kupujący uczestnicząc w tym samym zdarzeniu przyszłym co Sprzedający – w sytuacji skutecznego złożenia przez Sprzedającego i Kupującego oświadczenia o rezygnacji ze zwolnienia od podatku od towarów i usług do właściwego Naczelnika Urzędu skarbowego oraz wykorzystywania Nieruchomości do celów działalności opodatkowanej – będzie uprawiony do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury/faktur
Nieuznanie Nieruchomości za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa; skutki podatkowe dostawy Nieruchomości; opodatkowanie Płatności 1; brak opodatkowania Płatności 2, Płatności 3.
ustalenie czy wydatki, o których mowa we wniosku są kosztami bezpośrednimi w myśl art. 15 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i powinny być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów w momencie uzyskania przychodu ze sprzedaży lokali, miejsc postojowych, powierzchni przynależnych czyli w dniu przeniesienia prawa własności na nabywcę w postaci aktu notarialnego
Dostawa nieruchomości, będącej działką niezabudowaną, ale z przeznaczeniem do celów budowlanych, dokonana przez Wnioskodawcę w formie aportu do spółki celowej będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług z zastosowaniem właściwej stawki podatku VAT.