Wydatek na montaż dwóch szaf wnękowych w zakupionym lokalu mieszkalnym, które za pomocą wkrętów zostały przymocowane na stałe do ścian mieści się w kategorii wymienionych w art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wydatków poniesionych na remont własnego lokalu mieszkalnego. Zatem, wydatkowanie przychodu z odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
W zakresie zaliczenia wskazanych wydatków do wartości początkowej lokalu mieszkalnego.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania przychodu uzyskanego ze sprzedaży lokalu mieszkalnego.
Czy do wydatków na własne cel mieszkaniowe można zaliczyć wydatki poniesione na: spłatę umów opisanych we wniosku oraz na zakup materiałów, towarów oraz usług montażu i instalacji dotyczących lokalu mieszkalnego wymienionych we wniosku?
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT na zabudowę meblową z uprzednio nabytych komponentów wykonywaną w obiektach budownictwa mieszkaniowego.
Czy w stanie prawnym obowiązującym po 1 stycznia 2011 r. świadczenie kompleksowe polegające na trwałej zabudowie meblowej z uprzednio nabytych komponentów, wykonywane w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym, należy traktować jako usługę modernizacji, podlegającą opodatkowaniu stawką obniżoną podatku od towarów i usług na podstawie art. 41 ust.
Jaką stawką podatku VAT powinna być opodatkowana usługa zabudowy szafy wnękowej w budynkach oznaczonych symbolem PKOB 111 i 112?
Jaką stawką podatku VAT powinna być opodatkowana usługa zabudowy szafy wnękowej w budynkach oznaczonych symbolem PKOB 111 i 112?
Stawka podatku VAT w przypadku usług stałej zabudowy wnękowej, kuchennej i łazienkowej w budynkach i lokalach mieszkalnych sklasyfikowanych w PKOB 111 i 112
Czy w sytuacji przedstawionej powyżej, jeśli sytuacja będzie dotyczyć robót wykonywanych w budynkach lub lokalach mieszkalnych nazywanych obiektami budownictwa mieszkaniowego, a wystawiona faktura będzie opiewać na: usługa budowlano-montażowa i zostanie powołany symbol PKOB 111, będzie można zastosować na fakturze preferencyjną stawkę podatku VAT w wysokości 7%?
określenie stawki podatku dla usług wyposażania pomieszczeń w meble wbudowane w obiektach budownictwa mieszkaniowego
czy usługa montażu stałej zabudowy wnękowej z zakupionych materiałów, zamontowanych w budynkach i lokalach mieszkalnych sklasyfikowanych w PKOB 111 i 112 podlega opodatkowaniu obniżoną 7% stawką VAT
Czy stosowana stawka podatkowa w wysokości 7% jest właściwa dla usług wykonania i montażu trwale umiejscowionej zabudowy w obiektach budownictwa mieszkaniowego?
Stawka na usługi zabudowy przestrzeni wnękowych PKWiU 45.42.12-00.00 i 45.42.13-00.00.
Określenia stawki podatku VAT dla usługi zabudowy szafy wnękowej (PKWiU 45.42).
Jaką stawką podatku VAT opodatkowane są usługi montażu trwałych zabudów wnęk i przestrzeni wnękowych przez producentów w przypadku zlecenia tych usług podwykonawcom (dotyczy obiektów budownictwa mieszkaniowego)?
Jaką stawką podatku należy opodatkować montaż trwałych zabudów wnęki przestrzeni wnękowych z materiałów drewnianych i drewnopodobnych przez producenta w obiektach budownictwa mieszkaniowego oraz budynkach (PKOB 1130)?
Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować przy świadczeniu usług polegających na montażu z materiałów drewnianych szaf wnękowych, schodów, balustrad, drzwi w budynkach mieszkalnych, lokalach użytkowych oraz w instytucjach o charakterze oświatowym i administracji państwowej?
dotyczy możliwości zastosowania 7-procentowej stawki podatku od towarów i usług przy usługach montażowych, łącznie ze sprzedażą elementów szaf wnękowych jako stałej zabudowy wnęk w pomieszczeniach mieszkalnych