Dotyczy ustalenia: - czy wskutek rezygnacji z opodatkowania w reżimie estońskiego CIT przed upływem 4 lat, po stronie Wnioskodawcy powstanie obowiązek zapłaty ryczałtu od dochodów spółek; - czy wskutek rezygnacji z opodatkowania w reżimie estońskiego CIT przed upływem 4 lat, a następnie zmiany struktury udziałowców i przeniesienia własności udziałów na osobę prawną, po stronie Wnioskodawcy powstanie
Prawo do skorzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej obrotów z tytułu świadczenia usług dostawy wody sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 36 oraz symbol PKWiU 37 na podstawie § 2 ust. 1 w związku z poz. 3 i 4 załącznika do ww. rozporządzenia.
Dotyczy ustalenia: - czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty tzw. minimalnego podatku dochodowego, o którym mowa w art. 24ca ustawy o CIT za rok podatkowy 2022, - czy wskaźnik rentowności - decydujący o objęciu opodatkowaniem - należy wyliczyć, biorąc pod uwagę przychody (inne niż z zysków kapitałowych) osiągnięte do 27 stycznia 2022 r. włącznie oraz koszty poniesione do 27 stycznia 2022 r.
Czy zapłacone przez Wnioskodawcę na rzecz BB odsetki od Pożyczek bądź też odsetki skapitalizowane na wartość Pożyczek na rzecz BB, po dniu dokonania transferu/cesji Wierzytelności wynikających z tych Pożyczek /praw i obowiązków wynikających z umów Pożyczek do BB, nie będą podlegały ograniczeniom wynikającym z art. 16 ust. 1 pkt 60 i pkt 61 Ustawy o CIT?
ustalenie podstawy opodatkowania w odniesieniu do usług reasekuracji czynnej dla potrzeb współczynnika struktury sprzedaży