Prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w ramach zadania stosując właściwy dla zakładu budżetowego współczynnik VAT (art. 90).
W zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia ze sprzedaży płodów rolnych, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT oraz zobowiązania do zawiadomienia na piśmie naczelnika urzędu skarbowego o chęci skorzystania ze zwolnienia zgodnie z art. 43 ust. 5.
Interpretacja indywidualna w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy sprzedaży praw do użytkowania wieczystego zabudowanej działki z możliwością rezygnacji z tego zwolnienia.
Opodatkowanie transakcji sprzedaży ciągnika rolniczego dokonanej między rolnikami ryczałtowymi.
Opodatkowanie sprzedaży udziału w działce zabudowanej oraz udokumentowanie tej transakcji fakturą VAT.
Sprzedaż przedmiotowego udziału w działce będzie korzystała ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust 1 pkt 10 ustawy z możliwością rezygnacji z przedmiotowego zwolnienia przy spełnieniu warunków z art. 43 ust. 10 i ust. 11 ustawy. Rezygnacja z tego zwolnienia spowoduje, że Wnioskodawca powinien udokumentować fakturą VAT obrót, który uzyska z tytułu sprzedaży udziału w tej
Oznaczenie symbolem TP w nowym dokumencie JPK_V7M obowiązującym od dnia 1 października 2020 r. całego dokumentu wewnętrznego zawierającego łączną wartość sprzedaży zwolnionej niedokumentowanej fakturami i nieobjętej obowiązkiem prowadzenia ewidencji sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej, pomimo, że tylko część tej sprzedaży dotyczy transakcji zawartych z podmiotami powiązanymi, o których mowa w
prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego dotyczącego wydatków mieszanych w oparciu o proporcję sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT; - nieuwzględnianie zdarzeń spoza zakresu ustawy o VAT w kalkulacji proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT; - nieuwzględnianie w kalkulacji proporcji sprzedaży Gminy dostawy towarów i świadczenia usług wynikających
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu proporcji.
Możliwość odzyskania podatku naliczonego od zrealizowanej w latach 2007-2010 inwestycji pn. Dostosowanie zakładu opieki zdrowotnej do wymagań prawnych ().
Opodatkowanie sprzedaży gruntów przeznaczonych pod zabudowę, wykorzystywanych rolniczo przez podatnika podatku od towarów i usług, Wnioskodawca dokonywał wcześniej i planuje w przyszłości sprzedaż gruntów.
Opodatkowanie sprzedaży gruntów przeznaczonych pod zabudowę, wykorzystywanych rolniczo przez podatnika podatku od towarów i usług, Wnioskodawca dokonywał wcześniej i planuje w przyszłości sprzedaż gruntów.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją projektu polegającego na rozbudowie kampusu uczelni.
Czy dochód ze sprzedaży produktów roślinnych pochodzących z własnych upraw po ich przetworzeniu polegającym na kwaszeniu ogórków i kapusty jest zwolniony od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w związku ze sprzedażą kapusty kwaszonej powstaje obowiązek płacenia podatku dochodowego, czy też jest to działalność rolnicza, niepodlegająca opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
ewidencjonowanie zakupów związanych wyłącznie ze sprzedażą zwolnioną
Czy do sprzedaży lokali niemieszkalnych firma może zastosować zwolnienie od podatku VAT w oparciu o art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy będąc rolnikiem ryczałtowym, który prowadzi także jako podatnik podatku VAT pozarolniczą działalność gospodarczą można w zakresie działalności rolniczej korzystać ze zwolnienia od podatku VAT;-Jeśli nie trzeba być podatnikiem podatku VAT z tytułu działalności rolniczej, to czy należy wpisywać w deklaracji VAT-7 składanej z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej kwoty uzyskane
Pytanie Podatnika dotyczy zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w odniesieniu do potwierdzenia rozliczania podatku naliczonego związanego z dostawami opodatkowanymi i zwolnionymi od podatku tzn. czy do proporcji wyliczenia podatku VAT uwzględniać wszystkie przychody za 2005 roku czy stosować proporcję obliczoną na podsatwie miesiaca listopada i grudnia 2005 roku?