Wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący m.in. podatku od towarów i usług w zakresie uznania, że: - dostawa Nieruchomości w ramach Transakcji będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1) ustawy o VAT, - dostawa Nieruchomości będzie objęta zwolnieniem z art. 43 ust. 1 pkt 10) ustawy o VAT, ale Stronom będzie przysługiwało prawo rezygnacji z tego zwolnienia na podstawie
Zwolnienie od podatku VAT, z możliwością rezygnacji z tego zwolnienia pod warunkiem spełnienia warunków zawartych w art. 43 ust. 10 i ust. 11 ustawy.
Opodatkowanie energii elektrycznej wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej i zużywanej przez najemców.
Opodatkowanie i możliwość zwolnienia od akcyzy energii elektrycznej wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej.
Decydujące znaczenie dla oceny istnienia prawa do odliczenia będzie miał zamierzony (deklarowany) związek podatku naliczonego z czynnościami opodatkowanymi, przy czym związek ten może mieć charakter bezpośredni lub pośredni. Podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług zwiększa się tylko o takie dotacje, które w sposób bezwzględny i bezpośredni są związane z daną dostawą towarów lub świadczeniem
prawo do odliczenia podatku od wydatków na remont budynku Urzędu Gminy, w którym prowadzona jest działalność opodatkowana, zwolniona i nieobjęta ustawą o VAT w oparciu o ustalony wskaźnik proporcji, o którym mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT
Prawo do dokonania korekty podatku naliczonego od wyposażenia zakupionego przed dniem rejestracji.
w sytuacji rezygnacji ze zwolnienia od podatku VAT dla dostawy budynku i budowli i wyboru opodatkowania ich stawką 23% podatku VAT, również dostawa prawa wieczystego użytkowania gruntu działki, na której posadowione są budynek i budowle będzie podlegać opodatkowaniu 23% stawką podatku VAT na podstawie art. 29a ust. 8 ustawy o VAT w związku z art. 41 ust. 1 i art. 146a pkt 1 tej ustawy.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu proporcji.
Aport składników majątkowych niestanowiących przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Aport towarów używanych.
Odliczenie podatku naliczonego przez spółkę cywilną wynikającego z paragonów fiskalnych i imiennych faktur VAT, w których nabywcą jest osoba fizyczna, tj. wspólnik spółki
Czy do ustalania wartości sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT, należy zaliczać sprzedaż (refaktury) mediów przez jednostkę budżetową na rzecz innej jednostki budżetowej tylko w zakresie wody, odprowadzenia ścieków i odpadów komunalnych (bez energii elektrycznej i energii cieplnej)?
Podatek od towarów i usług w zakresie udokumentowania przez Wnioskodawcę podwyższenia obrotu z tytułu sprzedaży usług świadczonych przez pośrednika.
Odliczenie podatku naliczonego od zakupu towarów i usług dokonanych przed rejestracją w podatku VAT oraz moment rezygnacji ze zwolnienia od podatku VAT
Prawo do odzyskania podatku od towarów i usług w związku z realizacją projektu dofinansowanego ze środków UE, dotyczącego zakupu umeblowania i wyposażenia pokoi dla turystów.
Do obliczenia wartości sprzedaży opodatkowanej - limitu, o którym mowa 113 ust. 1, uprawniającej do korzystania ze zwolnienia od podatku od towarów i usług Wnioskodawca winien wliczyć obrót z tytułu odsprzedaży mediów na rzecz innej jednostki budżetowej.
Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do rozliczania podatku naliczonego związanego z przyszłą sprzedażą opodatkowaną. Wnioskodawca ma prawo do zwrotu nadpłaty w podatku VAT na rachunek osobisty prowadzony w banku krajowym, wskazany w zgłoszeniu identyfikacyjnym, w terminach określonych przepisami prawa.
dwuetapowe rozliczenie podatku naliczonego związanego z czynnościami podlegającymi VAT jak i czynnościami niepodlegającymi VAT
Czy jednostka budżetowa ma obowiązek płacenia podatku VAT, jeżeli dochód ten wynika z wystawionych not księgowych innym jednostkom budżetowym oraz stowarzyszeniom jako zwrot poniesionych przez MOPS kosztów utrzymania lokalu?
Czy wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od dokonanych zakupów przed dniem rejestracji jako czynnego podatnika VAT?