Oświadczenie o wyborze opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych z tytułu przychodów osiąganych z obrotu Bitcoinami (BTC)
Opodatkowanie uzyskiwanych dochodów z indywidualnej działalności gospodarczej w wybranej formie, przy jednoczesnym opodatkowaniu przychodów ze spółki cywilnej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
Czy dla obrotu BTC, prawidłowa jest stawka ryczałtu w wysokości 3% mająca zastosowanie dla działalności usługowej w zakresie handlu?
Czy pomimo przekroczenia w 2014 r. kwoty obrotu w wysokości 150.000 EUR, Spółka zachowa prawo do opodatkowania przychodów w formie ryczałtu do końca 2014 r. bez względu na wysokość faktycznie osiągniętego w tym roku obrotu?
Oświadczenie o wyborze opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych z tytułu przychodów osiąganych z obrotu Bitcoinami (BTC)
Czy dla obrotu BTC, prawidłowa jest stawka ryczałtu w wysokości 3% mająca zastosowanie dla działalności usługowej w zakresie handlu?
Czy pomimo przekroczenia w 2014 r. kwoty obrotu w wysokości 150.000 EUR, Spółka zachowa prawo do opodatkowania przychodów w formie ryczałtu do końca 2014 r. bez względu na wysokość faktycznie osiągniętego w tym roku obrotu?
Czy Wnioskodawca prawidłowo rozumie przepisy zawarte w art. 6 ust 4 i 5 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, uważając, że limit przychodów dla każdej z prowadzonych działalności, tzn. tej prowadzonej jednoosobowo oraz tej w spółce cywilnej należy liczyć odrębnie dla każdej z nich?
Czy Wnioskodawca ma możliwość opodatkowania uzyskiwanych dochodów z indywidualnej działalności gospodarczej na zasadach ogólnych (rozliczać się zeznaniem PIT-36), a przychodów ze spółki cywilnej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (rozliczać się zeznaniem PIT-28)?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych z działalności prowadzonej w spółce?
Czy w związku z prowadzeniem przez Wnioskodawcę tego samego przedmiotowo rodzaju pozarolniczej działalności gospodarczej w ramach spółki cywilnej oraz w ramach indywidualnej działalności gospodarczej dopuszczalne jest opodatkowanie dochodów z indywidualnej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym w sytuacji gdy dochody uzyskane w spółce cywilnej przez każdego ze wspólników byłyby
Czy w sytuacji, kiedy uzyskuje się dochody z dwóch źródeł, tj. z tytułu udziałów w spółce cywilnej (które opodatkowane są na zasadach ogólnych według obowiązującej skali podatkowej) oraz z działalności prowadzonej samodzielnie ustalając, czy doszło do przekroczenia kwoty przychodów w wysokości 150.000 euro powinno się brać pod uwagę sumę uzyskanych przychodów z działalności wykonywanej w ramach umowy
Świadczenie usług radcy prawnego na umowę zlecenia nie stanowi działalności gospodarczej w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, a podmiot ten nie jest podatnikiem.
Czy osiągając przychody o których mowa w art. 13 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu umów zlecenia, należy oceniać odrębnie każdą z umów zlecenia pod kątem spełniania warunków określonych w art. 15 ust. 3 pkt 3 ustawy o podatku VAT oraz czy w przypadku jeżeli któraś z umów zlecenia lub nowo zawarta umowa nie będzie spełniać w przyszłości warunków określonych w art. 15 ust.
Czy istnieją przeciwwskazania do opodatkowania spółki cywilnej zawartej z bratem zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Czy prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą i będąc jednocześnie wspólnikiem spółki cywilnej, może Pan korzystać z dwóch form opodatkowania, tj. opodatkowania działalności prowadzonej samodzielnie na zasadach ogólnych podatkiem liniowym i opodatkowania działalności prowadzonej w spółce cywilnej zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Czy w opisanym stanie faktycznym można uznać, że Wnioskodawca jako twórca otrzymujący wynagrodzenia za przekazanie praw autorskich do projektu, na mocy art. 15 ust. 1, ust. 3 i ust. 3a ustawy o podatku od towarów i usług, z tytułu wykonywania tych czynności, nie prowadzi samodzielnej działalności gospodarczej i nie jest podatnikiem podatku od towarów i usług, a tym samym czy można stwierdzić, że otrzymane
Czy po przekroczeniu przychodów w roku 2007 z działalności prowadzonej samodzielnie ponad wyznaczony limit 150.000 euro, wnioskodawca będzie zobowiązany w 2008 roku podatkowym poza obowiązkowym zaprowadzeniem księgi przychodów i rozchodów z działalności indywidualnej: do zaprowadzenia księgi przychodów i rozchodów oraz wyboru formy opodatkowania na zasadach ogólnych także w odniesieniu do działalności
Czy zawarcie umowy zlecenia, której przedmiotem jest świadczenie obsługi prawnej przedsiębiorstwa przy zastrzeżeniu, że zlecający ponosi odpowiedzialność wobec osób trzecich za czynności zleceniobiorcy wykonane w ramach zawartej umowy, podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Czy po zgłoszeniu rejestracyjnym w zakresie podatku od towarów i usług , w celu jednorazowego odprowadzenia podatku
Czy po zaprzestaniu przez wspólnika spółki cywilnej prowadzenia działalności i kontynuacji działalności przez pozostałego wspólnika będzie miał zastosowanie art. 24 ust. 3 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Sposób zgłoszenia rejestracyjnego małżonków prowadzących wspólnie działalność gospodarczą, bez zawartej umowy spółki.
Czy wskutek zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej i wykreślenia z ewidencji działalności jednego małżonka powstanie obowiązek podatkowy z tytułu zryczałtowanego podatku dochodowego od remanentu likwidacyjnego, jeżeli kontynuującym działalność będzie tylko jeden z małżonków?
Na podstawie zawartej z Centrum xxx umowy zlecenia pełnię obowiązki inspektora bhp, za które otrzymuję wynagrodzenie miesięczne w wysokości 700 zł brutto. W ramach umowy zlecenia wykonuję m.in. następujące obowiązki: udział w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy, prowadzenie rejestrów, kompletowanie dokumentów tych zdarzeń, doradztwo w zakresie przepisów bhp, udział w dokonywaniu ryzyka