Dotyczy ustalenia, czy w ramach opisanego zdarzenia przyszłego, odsetki od udzielonej Pożyczkobiorcy pożyczki, w związku z art. 12 ust. 4 pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej jako: „PdopU”) opodatkowane będą dopiero w momencie ich faktycznego otrzymania przez Wnioskodawcę albo ich kapitalizacji, a tym samym opodatkowane w formie estońskiego CITu w rozumieniu
Brak utraty prawa do opodatkowania CIT estońskim na skutek uzyskania włoskiego numeru podatkowego.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek nieoprocentowanej pożyczki udzielonej Spółce przez wspólnika.
Skutki w postaci powstania dochodu z tytułu zmiany wartości składników majątku dla spółki powstałej z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej.
Uznanie czy Spółka nadal będzie spełniała warunek poziomu zatrudnienia wymieniony w art. 28j ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy o CIT?
Spełnienie warunków do opodatkowania ryczałtem od dochodów Spółek zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
W zakresie ustalenia, czy po otrzymaniu przez Wnioskodawcę aportu w 2016 r., Spółka będzie uprawniona do opodatkowania estońskim CIT, począwszy od roku podatkowego rozpoczynającego się 1 stycznia 2025 r., a tym samym w opisanym zdarzeniu przyszłym, wobec Wnioskodawcy nie znajdzie zastosowanie zasada wyłączenia z opodatkowania Ryczałtem na podstawie art. 28k ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT.
Zastosowania właściwej stawki ryczałtu w sytuacji wypłaty zysku netto wypracowanego w trakcie opodatkowania ryczałtem w podatku dochodowego od osób prawnych
Dotyczy ustalenia, czy w związku z zawarciem umowy sponsoringowej, wykonywane na rzecz Fundacji świadczenia pieniężne będą stanowiły dla Wnioskodawcy ukryty zysk lub wydatek niezwiązany z działalnością gospodarczą, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Ustalenie, czy przychody uzyskiwane przez Wnioskodawcę przekraczające 50% przychodów osiąganych z działalności Spółki, będą stanowiły przychody osiągane z transakcji, w związku z którymi wytwarzana jest wartość dodana pod względem ekonomicznym lub wartość ta nie jest znikoma w rozumieniu art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. g ustawy o CIT
Spełnienie warunku zatrudnienia wyrażonego w art. 28j ust. 2 pkt 2 updop w 2024 r. oraz ustalenie, kiedy Spółka straci prawo do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
W zakresie ustalenia czy wypłata przez Wnioskodawcę Przekształconemu przedsiębiorcy będącemu udziałowcem Spółki z o.o. środków pieniężnych, które już zostały opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych jako przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej Przekształcanego przedsiębiorcy (art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych), będzie
Uznanie czy spółka komandytowo-akcyjna będzie uprawniona do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek od 1 stycznia 2025 r.
Prawidłowość złożenia zawiadomienia i wyboru opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Konsekwencje podatkowe udzielenia Spółce opodatkowanej estońskim CITem nieoprocentowanych pożyczek przez komplementariusza.
Skutki podatkowe na gruncie estońskiego CIT z tytułu planowanego podziału przez wydzielenie.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka jest uprawniona do rezygnacji z opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek z dniem 31 grudnia 2024 r., a więc przed upływem okresu 4 lat wskazanego w zawiadomieniu ZAW-RD.
Wybór formy opodatkowania ryczałtu oraz ustalenia, czy usługi pomocnicze (outsourcingowe) i wynagrodzenia Prezesa Zarządu stanowią ukryte zyski.
Dotyczy ustalenia, czy wypłata wspólnikom spółki przekształconej wypracowanych przed dniem przekształcenia podzielonych zysków spółki jawnej przez spółkę przekształconą będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem CIT po stronie spółki przekształconej, jeżeli spółka przekształcona będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem CIT w formie ryczałtu od dochodów spółek.