Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości dla której zawarto umowę przedwstępną.
Uznanie planowanej sprzedaży prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości (w ramach egzekucji komorniczej) za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i opodatkowaną tym podatkiem według właściwej stawki.
Niezamortyzowana wartość likwidowanego środka trwałego nie zwiększa wartości początkowej środka trwałego wybudowanego w miejsce środka trwałego zlikwidowanego i jest zaliczana do kosztów uzyskania przychodów w postaci straty w środkach trwałych w miesiącu dokonania rozbiórki budynku.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości zabudowanej oraz sposobu udokumentowania tej transakcji.
Uznanie, że sprzedaż udziału w prawie użytkowania wieczystego działki i udziału w prawie własności budynków korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT.
Na gruncie prawa podatkowego „ulepszenie” jest pojęciem, które dotyczy wyłącznie składników majątku będących środkami trwałymi. Pod pojęciem tym należy rozumieć takie czynności, jak przebudowa, rozbudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja środka trwałego, które podnoszą jego wartość techniczną, użytkową, jak i przystosowanie składnika majątkowego do wykorzystania go w innym celu, niż pierwotne
Uznanie Sprzedającego za podatnika a sprzedaż za opodatkowaną podatkiem VAT bez uwzględnienia zwolnienia z art 43. ust. 1 pkt 9.
Ustalenie, czy strata jaka powstała w związku z likwidacją nie w pełni zamortyzowanych Nieruchomości oraz środków trwałych stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu, w jakim momencie następuje likwidacja Nieruchomości i środków trwałych jej towarzyszących oraz czy wydatki poniesione na prace rozbiórkowe zwiększą wartość początkową nowych środków trwałych
Przedmiot planowanej transakcji, nie będzie stanowił przedsiębiorstwa w rozumieniu powołanego art. 551 Kodeksu cywilnego, ponieważ zbyciu nie będzie towarzyszył transfer szeregu kluczowych składników, wchodzących w skład normatywnej definicji przedsiębiorstwa i determinujących funkcjonowanie przedsiębiorstwa Zbywcy. Zbyciu podlegać będzie wyłącznie opisana we wniosku Nieruchomość wraz z dokumentacją
Zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług z tytułu sprzedaży dwóch działek nr 1 i nr 2.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku od towarów i usług dotyczącej zastosowania zwolnienia przy sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej wydzielonej z nieruchomości będącej we współwłasności, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej wydzielonej z nieruchomości będącej we współwłasności, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.
Skutki podatkowe posiadania domu z pozwoleniem na rozbiórkę w związku z możliwością skorzystania ze zwolnienia okreslonego w art. 9 pkt 17.
Skutki podatkowe nabycia lokalu mieszkalnego w sytuacji posiadania domu w złym stanie technicznym
Uznanie, że sprzedaż zabudowanej nieruchomości (wydzielonej z działki) jest zwolniona od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Uznanie, że sprzedaż udziału w nieruchomości jest opodatkowana bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT.
Sprzedaż działki nr 1/1 zabudowanej budynkiem (w trakcie rozbiórki) nie korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT.
Uznanie, że sprzedaż działki zabudowanej budynkami (w trakcie rozbiórki) korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT.
To, że budynek wymaga kapitalnego remontu, nie może stanowić przesłanki do zastosowania zwolnienia z art. 9 pkt 17 uPCC.
Brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego, w związku z wyburzeniem Zabudowań znajdujących się na Nieruchomości 2 w celu realizacji Inwestycji.
Brak uznania Zainteresowanych za podatników podatku od towarów i usług w związku ze sprzedażą udziałów w dziesięciu działkach z udziałami w trzech drogach i działki z domem.
Dotyczy ustalenia, czy strata powstała w związku z likwidacją nie w pełni zamortyzowanych środków trwałych stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów oraz czy wydatki poniesione na prace rozbiórkowe zwiększą wartość początkową nowych środków trwałych