Możliwość opodatkowania przychodów uzyskiwanych z tytułu świadczonych usług sklasyfikowanych w PKWiU 43.11.10.0 stawką ryczałtu w wysokości 5,5%.
Odszkodowanie z tytułu pożaru nie stanowi przychód z działalności zwolnionej (decyzja o wsparciu), wydatki poniesione na wykonanie prac budowlanych stanowią koszty uzyskania przychodów.
Ustalenie czy w przypadku opisanych w stanie faktycznym (zdarzeniu przyszłym) Robotów, przez koszty nabycia, o których mowa w art. 38eb ust. 2 pkt 1 ustawy o CIT, należy rozumieć cenę nabycia w rozumieniu art. 16g ust. 3 ustawy o CIT.
Możliwość skorzystania z ulgi badawczo rozwojowej i poniesienie kosztów kwalifikowanych.
Rozliczenie podatku w związku ze zmianą stawki dla wykonywanych robót budowlanych po otrzymaniu decyzji WIS.
Możliwość zastosowania 5,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 41.00.31.0 oraz PKWiU 41.00.32.0.
Zdarzenie ma charakter pierwotny, czyli istniało już w momencie nieprawidłowego rozpoznawania przychodu należnego. W konsekwencji należy skorygować błędnie wykazany przychód za okres w którym został wykazany tj. w 2019 r.
Możliwość zastosowania 5,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 42.22.23.0 oraz PKWiU 33.20.50.0.
Rekompensatę należy traktować jako wynagrodzenie za świadczenie wykonane na rzecz Inwestora.
W zakresie ustalenia, czy: -nabyty przez Wnioskodawcę Robot spełnia definicję robota przemysłowego, o którym mowa w art. 38eb ust. 3 updop, w związku z czym Spółka jest uprawniona do odliczenia od podstawy opodatkowania, ustalonej zgodnie z art. 18, kwoty stanowiącej 50% kosztów uzyskania przychodów poniesionych w roku podatkowym na robotyzację, o których mowa w art. 38eb ust. 2 w zw. z ust. 1 updop
Czy w opisanym stanie faktycznym Maszyna spełnia definicję „robota przemysłowego” określoną w art. 38eb ust. 3 ustawy o CIT, Czy w odniesieniu do kosztów nabycia Maszyny na podstawie umowy leasingu, o którym mowa w art. 17f ustawy o CIT (leasing finansowy), Spółka będzie uprawniona do odliczenia w ramach tzw. „ulgi na robotyzację” od podstawy opodatkowania podatkiem CIT, 50% kwoty odpisów amortyzacyjnych
W zakresie ustalenia: 1. czy nabyte przez Spółkę Maszyny i Urządzenia (tj. linia produkcyjna wraz (...) oraz połączone z nimi urządzenia peryferyjne) wskazane w opisie stanu faktycznego, stanowią roboty przemysłowe, o których mowa w art. 38eb ust. 3 ustawy CIT, 2. czy Spółka będzie uprawniona do odliczenia od podstawy opodatkowania zgodnie z art. 38eb ust. 1 ustawy CIT, 50% kosztów poniesionych na
Czy Linia rozlewnicza spełnia warunki wskazane w art. 38eb ust. 3 ustawy o PDOP i w konsekwencji, na podstawie art. 38eb ust. 1 ustawy o PDOP, Spółka ma prawo odliczyć od podstawy opodatkowania kwotę odpowiadającą wysokością 50% kosztów w postaci odpisów amortyzacyjnych dotyczących Linii rozlewniczej zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów w latach 2022-2026?
Możliwość zastosowania 5,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług polegających na naklejaniu folii na powierzchnie witryn, drzwi oraz innych elementów infrastruktury sklepów.
Stawka zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Czy opisane w stanie faktycznym Urządzenia są robotami przemysłowymi, w rozumieniu art. 38eb ust. 3 Ustawy o CIT, - Czy Spółka będzie uprawniona do skorzystania z ulgi na robotyzację, o której mowa jest w art. 38eb Ustawy o CIT, poprzez rozpoznanie w jej ramach 50% sumy dokonanych w latach 2022-2026 odpisów amortyzacyjnych od Urządzeń, w tym Urządzeń, które zostały nabyte i wprowadzone do ewidencji
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego przy robotach budowlanych.
Ustalenie czy prowadzone prace stanowią działalność badawczo-rozwojową.
W zakresie ulgi na działalność badawczo-rozwojową, ulgi na prototyp i ulgi na robotyzację.