Skutki podatkowe otrzymania przedsiębiorstwa w ramach zniesienia współwłasnoći oraz sporządzenia remanentu towarów.
Obowiązek sporządzenia i wpisania do księgi spisu z natury, w związku z przekształceniem Spółki w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Brak obowiązku wykazania kwoty podatku należnego w odniesieniu do środków trwałych w postaci hali magazynowej wybudowanej w 2002 roku oraz hali magazynowej wybudowanej w 2006 roku, objętych spisem z natury.
Obowiązek uwzględnienia przy ustalaniu podstawy opodatkowania podatku dochodowego z tytułu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej towarów handlowych otrzymanych w darowiźnie.
Dłużnik faktycznie zaprzestał prowadzenia działalności, tzn. wykonywania czynności opodatkowanych, a świadczy o tym opodatkowanie tzw. remanentu likwidacyjnego (końcowego). W sytuacji zatem Dłużnika (który nie jest już podatnikiem VAT) będącego osobą fizyczną, po zaprzestaniu działalności (wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu), która na gruncie stanu niniejszej sprawy nie była podejmowana
W zakresie braku opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności nieodpłatnego przekazania składników majątku (towarów) na rzecz męża oraz braku obowiązku korekty podatku naliczonego od tych towarów.
Obowiązek ujęcia otrzymanych towarów handlowych i materiałów w remanencie początkowym oraz na koniec roku podatkowego w remanencie końcowym - jeśli nie zostały sprzedane - w wartości wynikających z ich wyceny, jednak wartości te nie mogą być brana pod uwagę przy ustaleniu dochodu stanowiącego podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej
Czy Spółka postępuje prawidłowo, wyliczając zaliczkę na podatek dochodowy od osób prawnych na podstawie prawidłowo prowadzonych ksiąg rachunkowych, stosując zasadę wyrażoną w art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy o rachunkowości? (pytanie zadane we wniosku jako pierwsze w kolejności)
Możliwość ujęcia towarów handlowych otrzymanych w ramach darowizny przedsiębiorstwa w remanencie początkowym i zaliczenia ich do kosztów uzyskania przychodów.
Skutki podatkowe przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wartości towarów handlowych nabytych w drodze darowizny.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku VAT budynku użytkowego w przypadku likwidacji działalności gospodarczej oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego z tytułu poniesionych wydatków na remont tego budynku.
Obowiązek sporządzenia spisu z natury w przypadku likwidacji spółki cywilnej, ustalenie podstawy opodatkowania w przypadku, gdy transakcja dotyczy dostawy Nieruchomości częściowo opodatkowanej podatkiem VAT, a częściowo korzystającej ze zwolnienia od podatku, oraz prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy wszystkich budynków i budowli znajdujących się na
Uznanie Wnioskodawczyni za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą budynków (domków) wykorzystywanych w działalności gospodarczej.
zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art 43 ust. 1 pkt 10 ustawy sprzedaży budynku przed likwidacją działalności gospodarczej przez spółkę cywilną, - ujęcie w remanencie likwidacyjnym budynku i odprowadzenia podatku VAT w przypadku likwidacji działalności gospodarczej spółki przed sprzedażą budynku
Koszty uzyskania przychodów z działalności gospodarczej – ujęcie w kosztach wartości towarów handlowych, ujęcie towarów handlowych w remanencie początkowym i końcowym.
Możliwość ujęcia w remanencie początkowym otrzymanych w drodze darowizny towarów handlowych oraz możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości otrzymanych w drodze darowizny towarów handlowych.
W zakresie prawa do zwolnienia od podatku VAT ujętych w remanencie likwidacyjnym budynku i urządzeń budowlanych (drogi i ogrodzenia) oraz opodatkowania ujętych w remanencie likwidacyjnym środków trwałych i wyposażenia (maszyny i urządzenia) w stosunku, do których Wnioskodawca dokonał odliczenia przy zakupie oraz określenia podstawy opodatkowania
Brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego na podstawie art. 91 ustawy, sporządzenia remanentu likwidacyjnego stosownie do art. 14 ust. 5 ustawy oraz złożenia VAT-Z i wyrejestrowania się jako podatnik VAT czynny w związku z likwidacją działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług rolniczych.
Zakres kwot wydatkowania na cele mieszkaniowe i brak zastosowania kosztów uzyskania przychodu.
zakresie zwolnienia od podatku VAT budynku umieszczonego w spisie z natury
1. Czy towary handlowe przekazane w formie darowizny przedsiębiorstwa w wartości odpowiadającej udziałowi męża Wnioskodawczyni w spółce cywilnej (70%) mogą stanowić w Jej przedsiębiorstwie koszt uzyskania przychodu? 2. Czy do wartości spisu z natury na moment rozpoczęcia działalności gospodarczej to jest 1 kwietnia Wnioskodawczyni może zaliczyć wartość towarów handlowych z dnia dokonania darowizny,