Zastosowanie art. 16 ust. 1 pkt 58 Ustawy o CIT w sytuacji otrzymywania Rekompensaty przyznanej Spółce na wyrównanie straty finansowej ponoszonej w związku z realizacją usług publicznych w zakresie transportu zbiorowego (pytanie nr 1) oraz sposobu ustalenia miesięcznej zaliczki na podatek dochodowy od osób prawnych (pytanie nr 2).
Czy uzyskane w roku podatkowym 2023 Środki w ramach Programu 1 i Programu 2 w świetle art. 12 ust. 4 pkt 14 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2805 z późn. zm.), nie stanowiły przychodu podatkowego i w rezultacie Spółka będzie uprawniona do korekty zeznania CIT-8 za rok 2023 w tym zakresie; - Czy jeśli odpowiedź na pytanie oznaczone
Ustalenie czy otrzymane dofinansowanie zwiększa obrót Wnioskodawcy. Prawo do korekty deklaracji VAT-7.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT dopłaty na wystawionej nocie obciążeniowej na Urząd Gminy finansowanej ze środków FRPA.
Obniżenie udziału kapitałowego komandytariusza w Spółce komandytowej bez dokonywania jakichkolwiek wypłat z tego tytułu, z przeznaczeniem tej części udziału kapitałowego na pokrycie strat z lat ubiegłych Spółki komandytowej nie będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego po stronie Wspólnika
Zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na dodatkowe prace naprawcze oraz związanych z nimi wydatków w postaci rekompensaty.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania za straty w uprawach związane z wcześniejszym zakończeniem umowy dzierżawy na wskazanych gruntach, na potrzeby realizacji farmy fotowoltaicznej.
1. Czy otrzymane przez Spółkę rekompensaty z tytułu wzrostu cen surowców do produkcji stanowią przychód stanowiący element kalkulacyjny dochodu podlegającego zwolnieniu z podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 Ustawy o CIT? 2. Czy otrzymane przez Spółkę rekompensaty z tytułu anulowania zamówień stanowią przychód strefowy? 3. Czy otrzymane przez Spółkę rekompensaty z tytułu gotowości do świadczenia
Opodatkowanie podatkiem VAT otrzymanej przez Wnioskodawcę rekompensaty, stanowiącej zwrot kosztów wykonywanych zadań własnych Gminy.
Opodatkowanie otrzymanej rekompensaty kapitałowej w postaci dopłaty wniesionej na podstawie art. 178 § 1 Kodeksu spółek handlowych oraz rekompensaty bezpośredniej w formie przekazywanych Państwu przez Miasto pieniędzy, jak również niewliczenia do podstawy opodatkowania ww. rekompensat.
Środki na pokrycie ujemnego wyniku finansowego Szpitala otrzymane od Podmiotu Tworzącego stanowią przychody podatkowe Szpitala wolne od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 updop
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą rekompensaty.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług uzyskanego przez Wnioskodawcę Odszkodowania.
w opisanej sytuacji dochodzi do sprzedaży – odpłatnego świadczenia usług, Wnioskodawca w związku z podpisaniem umowy w zakresie świadczenia publicznego transportu zbiorowego, z tytułu którego otrzymuje rekompensatę, jest obowiązany do wystawienia faktury dokumentującej tę czynność z zastosowaniem właściwej stawki podatku od towarów i usług. Wnioskodawca przy realizacji prawa do odliczenia podatku związanego
Opodatkowanie odszkodowania otrzymanego za poniesione straty w związku ze zniszczeniem plonów obsianych na dzierżawionym gruncie przejętym przez GDDKiA na podstawie ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych.
Otrzymane przez Spółkę płatności w wyniku powstania strat w majątku należy traktować jako wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług.
Czy z tytułu wyrównywania szkód powstałych w majątku uczestników w związku z zawinioną działalnością Towarzystwa ciąży na nim obowiązek poboru podatku albo obowiązek przekazywania informacji do Urzędu Skarbowego o wysokości wypłaconych odszkodowań?
Czy kwoty odszkodowań i innych form wyrównania uszczerbku (rekompensat) uzyskanych od sprawcy kradzieży podlegają wyłączeniu od opodatkowania do wysokości niedoborów niezaliczonych do kosztów uzyskania przychodów.
Podatnik wybudował pawilon handlowy, w którym prowadził działalność gospodarczą w zakresie handlu artykułami spożywczymi, następnie otrzymał od spółdzielni mieszkaniowej wypowiedzenie umowy dzierżawy działki (z powodu planowanej sprzedaży ww. terenu pod budowę supermarketu) - została zawarta ugoda, na podstawie której spółdzielnia wypłaciła podatnikowi tytułem rekompensaty za zlikwidowany budynek pawilonu
Czy można zaliczyć w koszty podatkowe niezamortyzowaną wartość likwidowanej inwestycji w obcych środkach trwałych, której likwidacja nie wynika ze zmiany rodzaju działalności Spółki? Spółka zmieniła lokal biurowy. W starym lokalu poniosła wydatki inwestycyjne w obcym środku trwałym, które nie zostały w pełni zamortyzowane na dzień zmiany lokalu.