Interpretacje

Interpretacja
19.01.2024 Podatki

Przekazanie przedsiębiorstwa spółki jawnej w ramach rozwiązania spółki bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego na rzecz Wspólnika nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych po stronie Wspólnika 1, gdyż nie jest to żadna z czynności wymieniona w katalogu z art. 1 ust. 1 ustawy o PCC.

Interpretacja
21.12.2022 Podatki

Czy rozwiązanie A w trybie uproszczonym, tj. bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego, w wyniku którego na Wnioskodawcę przeniesione zostaną aktywa i zobowiązania A skutkować będzie powstaniem przychodu podatkowego u Wnioskodawcy

Interpretacja
04.08.2022 Podatki

Jeżeli spółka opodatkowana ryczałtem od dochodów spółek, zostanie poddana podziałowi przez wydzielenie z niej zorganizowanej części przedsiębiorstwa do drugiej spółki również opodatkowanej ryczałtem, to obie spółki zachowają prawo do tej formy opodatkowania.

Interpretacja
31.05.2022 Podatki

W zakresie ustalenia, czy: - Spółka X, która wybierze opodatkowanie ryczałtem od dochodów na podstawie Rozdziału 6b ustawy CIT (tzw. CIT Estoński) począwszy od 1 stycznia 2022 r., będzie mogła po podziale kontynuować opodatkowanie w tej formie do 31 grudnia 2024 r., - Spółka X, która wybierze opodatkowanie ryczałtem od dochodów na podstawie Rozdziału 6b ustawy CIT (tzw. CIT Estoński) począwszy od 1

Interpretacja
03.09.2020 Podatki

Czy przejęcie przez jednego ze wspólników spółki jawnej przedsiębiorstwa spółki z obowiązkiem spłaty drugiego wspólnika w związku z jej rozwiązaniem będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
23.03.2020 Podatki

dotyczy powstania przychodu z niezrealizowanych zysków, w związku z przeniesieniem akcji polskiej spółki, notowanych na polskiej giełdzie papierów wartościowych, zapisanych na rachunku papierów wartościowych, prowadzonym przez polski dom maklerski na rachunek zagranicznej firmy inwestycyjnej

Interpretacja
01.07.2019 Podatki

Czy Rozwiązanie Spółki i przeniesienie do Wnioskodawcy w jego wyniku Składników Majątkowych wchodzących w skład Zakładu nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? (Pytanie oznaczone we wniosku nr 2).

Interpretacja
20.08.2012 Podatki

Mając na uwadze powyższe oraz powołane przepisy prawa podatkowego, stwierdzić należy, iż środki pieniężne oraz niepieniężne składniki majątku otrzymane przez Wnioskodawcę, w związku z likwidacją spółki osobowej, nie będą stanowiły dla Niego przychodu z działalności gospodarczej podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
21.09.2009 Podatki

Sposób sporządzenia remanentu likwidacyjnego w związku z rozwiązaniem spółki cywilnej i przekazaniem przypadającej na wnioskodawczynię części towarów handlowych do prowadzonej przez nią jednoosobowo pozarolniczej działalności gospodarczej oraz określenie wartości towarów handlowych odkupionych od spadkobierców jednego ze wspólników spółki i zaewidencjonowania ich w prowadzonej podatkowej księdze przychodów

Interpretacja
08.12.2006 Podatki

W jaki sposób rozpoznać przychody i koszty uzyskania przychodów w przypadku przeniesienia portfela ubezpieczeń na inny podmiot.

Interpretacja
22.08.2006 Podatki

W jaki sposób należy wycenić towary handlowe wniesione jako wkład do spółki cywilnej nie będącej podatnikiem VAT a pochodzące z remanentu likwidacyjnego firmy 1-osobowej opłacającej podatek VAT.

Interpretacja
13.07.2006 Podatki

Czy podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym wartość remanentu na dzień likwidacji działalności gospodarczej?

Interpretacja
18.08.2005 Podatki

Czy ośrodek zamierzając wykonywać czynności polegające na sporządzaniu opinii lekarskich na zlecenie sądów, zobowiązany jest do rejestracji jako podatnik VAT, w sytuacji, gdy wartość sprzedaży usług dokonana przez Ośrodek w 2004 r. nie przekroczyła kwoty odpowiadającej 10.000 euro?