Powstanie przychodu w ryczałcie z tytułu wpłat za wyżywienie dzieci w przedszkolu/żłobku przekazywane firmie cateringowej.
Możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych w związku z pobytem i rehabilitacją niepełnosprawnego dziecka w przedszkolu integracyjnym.
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatku na opłacenie czesnego za uczestnictwo syna w obowiązkowym przygotowaniu przedszkolnym (zerówce) w prywatnym przedszkolu integracyjnym.
Określenie stawki ryczałtu dla przychodów z tytułu wynagrodzenia dyrektora placówki oraz z tytułu świadczonych na rzecz placówki usług przewozu uczniów, pokrytych środkami z dotacji oświatowej.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne i Ordynacja podatkowa – korekta zeznań podatkowych – zmiana stawki ryczałtu (dyrektor przedszkola).
Możliwość opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu dotacji w części przeznaczonej na wynagrodzenie osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą w postaci niepublicznego przedszkola i pełniącej jednocześnie funkcję dyrektora tej placówki w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 3%.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest nieprawidłowe w części dotyczącej możliwości złożenia korekt zeznań podatkowych za lata 2020-2021 oraz prawidłowe w pozostałej części – wynagrodzenie dyrektora przedszkola.
Ocena skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne - ryczałt dla usług przedszkola i żłobka oraz wynagrodzenie dyrektora przedszkola.
Stawka ryczałtu w celu opodatkowania wynagrodzenia dyrektora przedszkola/szkoły sfinansowanego z dotacji.
Stawka ryczałtu od wynagrodzenia dyrektora przedszkola/szkoły sfinansowanego z dotacji.
Możliwość opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychodów uzyskiwanych z tytułu prowadzenia przedszkola niepublicznego.
Stawka ryczałtu dla przychodów uzyskiwanych z tytułu prowadzenia przedszkola niepublicznego.
Zmiana sposobu opodatkowania prowadzonej działalności gospodarczej z zasad ogólnych na zryczałtowany podatek dochodowy w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5%. Możliwość opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5% otrzymanego wynagrodzenia z dotacji oświatowej z Urzędu Miasta jako dyrektor placówki.
Stawka ryczałtu dla przychodów uzyskiwanych z tytułu prowadzenia przedszkola niepublicznego, opodatkowanie wynagrodzenia dyrektora przedszkola/szkoły sfinansowanego z dotacji.
Stawka ryczałtu dla przychodów uzyskiwanych z tytułu prowadzenia przedszkola niepublicznego.
Stawka ryczałtu dla przychodów uzyskiwanych z tytułu prowadzenia przedszkola niepublicznego.
Wypłata środków podmiotowi prowadzącemu przedszkole niepubliczne jako wyrównanie dotacji po upływie roku budżetowego na jaki dotacja została przyznana.
Środki wpłacane przez rodziców za wyżywienie dzieci korzystających z usług wychowania przedszkolnego stanowią przychód z prowadzonej działalności gospodarczej, który – zgodnie z zasadami ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych – należy opodatkować.
Czy Wnioskodawczyni może zmienić sposób opodatkowania prowadzonej działalności gospodarczej z zasad ogólnych na zryczałtowany podatek dochodowy w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5%? Czy Wnioskodawczyni otrzymywane wynagrodzenie z dotacji oświatowej z Urzędu Miasta jako dyrektor placówki może opodatkować w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5%
Czy koszty uzyskania przychodów niepublicznego przedszkola sfinansowane z przychodów opodatkowanych (wpłat rodziców) oraz przychodów wolnych od podatku (dotacji z Urzędu Miasta), mogą być rozliczane w oparciu o zasadę wyrażoną w art. 22 ust 3 i 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
stwierdzić należy, iż wydatki poniesione przez podatnika przed rozpoczęciem pozarolniczej działalności gospodarczej, jeśli nie zostaną sfinansowane z otrzymanej dotacji mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. Natomiast wydatki poniesione na bieżące utrzymanie i funkcjonowanie przedszkola pokryte tym dofinansowaniem, nie stanowią kosztów uzyskania przychodów. W konsekwencji wydatków tych