Prawnik prowadzący działalność gospodarczą w formie kancelarii prawnej nie może stosować 50-procentowych kosztów podatkowych do wynagrodzenia za opinie sporządzane na podstawie umów cywilnoprawnych - wyrok NSA z 9 lipca 2019 r., sygn. akt II FSK 2521/17.
1) W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozliczyć przychody uzyskane od podmiotu zagranicznego z tytułu wytworzenia autorskiego oprogramowania komputerowego: czy jako przychody z działalności gospodarczej, czy z tytułu przychodów z praw autorskich i praw pokrewnych w rozumieniu odrębnych przepisów? 2) Czy w przypadku rozliczenia ww. przychodów jako przychody z praw autorskich i praw pokrewnych, Wnioskodawca
Czy przy założeniu, że Grupa lub wchodzące w jej skład spółki uzyskają Pozytywne Opinie jednostki naukowej, Grupa może bezpośrednio w zeznaniu podatkowym za lata podatkowe począwszy od 1 kwietnia 2014 r. skorzystać z ulgi na nowe technologie, o której mowa w art. 18b ust. 1 ustawy o CIT, poprzez odliczenie od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie przez tworzące Grupę spółki Systemów IT wprowadzonych
1. W jakiej wartości należy rozpoznać wartość początkową nabytych w drodze aportu przedsiębiorstwa (lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa) składników majątkowych w przypadku wystąpienia dodatniej wartości firmy? 2. W jakiej wartości należy rozpoznać wartość początkową nabytych w drodze aportu przedsiębiorstwa (lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa) składników majątków w przypadku niewystąpienia
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia aportem wkładu niepieniężnego stanowiącego przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia aportem wkładu niepieniężnego stanowiącego przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część.
Skutki podatkowe nabycia w drodze wkładu niepieniężnego niezarejestrowanych znaków towarowych stanowiących przedmiot prawa autorskiego w sytuacji, gdy pierwszy rok podatkowy Wnioskodawcy rozpoczął się przed dniem 1 stycznia 2011 r. i trwa do dnia 31 grudnia 2011 r.
Możliwość wyłączenia podatnika z opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych na skutek sprzedaży domeny internetowej.