Ustalenie stawki ryczałtu dla usług stolarki budowlanej z własnych materiałów wraz z montażem oraz z materiałów powierzonych przez klientów.
Zastosowanie stawki 5,5% ryczałtu dla robót budowlanych z materiału powierzonego.
Możliwość opodatkowania przychodów zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie określenia stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla działalności wytwórczej: z materiału zamawiającego, z materiału własnego oraz dla usług montażu.
Czy wykonując wyroby (m. in. furtki, poręcze, balustrady) z własnych materiałów do opodatkowania przychodu ma zastosowanie stawka ryczałtu 5,5%, natomiast w przypadku wyrobów wytworzonych z materiałów powierzonych stawka 8,5% ryczałtu?
Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji opakowań z tworzyw sztucznych z materiałów powierzonych opodatkowaną w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. W związku z powyższym powstaje u podatnika pytanie, czy w opisanym stanie faktycznym zobowiązany jest Pan płacić zryczałtowany podatek dochodowy według stawki 5,5 % jako produkcja
Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy przedmiotowa sprzedaż stanowi świadczenie usług na ruchomym majątku rzeczowym, czy też wewnątrzwspólnotową dostawę towarów?
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy w sytuacji, gdy - kontrahent fiński dla rozliczenia transakcji - poda swój NIP PL, pod którym jest zarejestrowany na potrzeby rozliczania podatku VAT w Polsce - to usługa realizowana na ruchomym majątku rzeczowym przez Podatnika, traktowana będzie jako sprzedaż krajowa opodatkowana w Polsce.
Sposób rozliczenia i udokumentowania usługi wykonanej z materiału powierzonego przez kontrahenta z Unii Europejskiej.
Podatnik zapytuje w jaki sposób należy udokumentować świadczone przez niego usługi, dla których miejscem opodatkowania jest kraj UE.
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy przemieszczenie towarów z kraju członkowskiego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w celu wykonania na nich usługi, stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.
jak dokumentować przyjmowane od klienta części zamienne do jego samochodu aby nie było wątpliwości jakiego są pochodzenia (czy jest to materiał powierzony czy materiał podatnika)?
Pytanie dotyczy określenia miejsca opodatkowania świadczonych usług poza terytorium kraju w ramach prowadzonej działalności gospodarczej podatnika.