Interpretacje

Interpretacja
02.11.2015 Podatki

Odwrotne obciążenie dostaw sprzętu elektronicznego na podstawie jednej umowy z wieloma dostawami. Korekta odwrotnego obciążenia w związku z udzieleniem rabatu po transakcyjnego.

Interpretacja
07.10.2015 Podatki

Czy w przypadku nabycia przez Wnioskodawcę statusu akcjonariusza w spółce komandytowo- akcyjnej (S.K.A.), do której, zgodnie z opisem zdarzenia przyszłego nie znajdą zastosowania przepisy ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2014 roku, w momencie objęcia przez S.K.A. nowych udziałów lub w momencie podwyższenia wartości nominalnej istniejących udziałów w spółce ograniczoną odpowiedzialnością

Interpretacja
27.02.2015 Podatki

W zakresie obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego (art. 89b) z tytułu wierzytelności nieściągalnych, w sytuacji uregulowania wierzytelności w formie potrącenia zobowiązania Spółki z tytułu zakupu Składników Majątkowych z należnością z tytułu wydania przedmiotu umowy Pożyczki.

Interpretacja
10.11.2009 Podatki

Czy różnice kursowe powstałe na zapłacie wskazanych zobowiązań (za pomocą zakupionej od H. waluty) w kwocie stanowiącej różnicę pomiędzy wartością kosztu obliczoną przy zastosowaniu kursu średniego NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień poniesienia kosztu a wartością kosztu z dnia zapłaty przeliczoną według faktycznie zastosowanego kursu waluty, tj. kosztu odpowiadającego kwocie podlegającej

Interpretacja
07.05.2009 Podatki

Czy powstałe w wyniku kompensat dodatnie oraz ujemne różnice stanowią różnice kursowe w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
06.03.2009 Podatki

Czy powstałe w wyniku kompensaty różnice kursowe będą stanowiły przychodu i koszty podatkowe?

Interpretacja
14.07.2008 Podatki

Czy w zakresie rozliczeń pomiędzy jednostką macierzystą w Czechach a Oddziałem należy rozpoznawać dla celów podatkowych różnice kursowe powstałe w wyniku wzajemnych potrąceń należności i zobowiązań wyrażonych w EURO?

Interpretacja
13.08.2007 Podatki

1)Czy w odniesieniu do czynności potrącenia wzajemnych zobowiązań i należności dokonanej pod rządami ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. - o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r., Nr 54, poz. 654 ze zm.) w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2006 r. różnica pomiędzy wartością zakupionych obligacji w PLN, a ich wartością PLN w momencie wykupu (poprzez kompensatę z tytułu wypłaty dywidendy

Interpretacja
27.11.2006 Podatki

Czy w rezultacie dokonania rozliczeń zobowiązań i należności wyrażonych w walucie obcej w ramach systemu wielostronnego potrącenia wierzytelności (tzw. systemu nettingowego) nie zrealizują się różnice kursowe dla celów podatku dochodowego od osób prawnych.

Interpretacja
26.10.2006 Podatki

Czy powstałe w wyniku potrąceń dokonywanych pomiędzy jednostką macierzystą w Czechach i jej oddziałem w Polsce różnice kursowe stanowią dla oddziału przychód lub koszt podatkowy.

Interpretacja
13.10.2006 Podatki

Czy kompensata jest płatnością za faktury, więc powstają dodatnie lub ujemne różnice kursowe, będące kosztem lub przychodem podatkowym? Spółka współpracuje z zagranicznymi firmami, którym sprzedaje towar, jak też kupuje towar i usługi. W związku z tym posiada zobowiązania, należności i środki własne w walucie obcej. Spółka dokonuje kompensat rozrachunków z firmami, od których zarówno kupuje, jak i

Interpretacja
27.07.2006 Podatki

Spółka jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, w której głównym udziałowcem jest podmiot zagraniczny. W 2005 r. Spółka otrzymała od udziałowca pożyczkę długoterminową w walucie obcej. W maju 2006 r. udziałowiec podwyższył kapitał podstawowy przez konwersję części pożyczki na kapitał. Czy powstałe na skutek powyższego różnice kursowe są kosztem uzyskania przychodu Spółki?

Interpretacja
27.02.2006 Podatki

Czy różnica pomiędzy wartością zobowiązań podatnika z daty ich zarachowania oraz z daty ich wygaśnięcia wskutek potrącenia stanowi przychód podatnika z tytułu tzw. "dodatnich różnic kursowych" w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych ?

Interpretacja
14.02.2006 Podatki

Czy różnice kursowe dodatnie lub ujemne powstałe w wyniku kompensacji należności ze zobowiązaniami uznawane są za przychody i koszty w podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
20.11.2005 Podatki

W świetle przedstawionego stanu faktycznego Spółka zwraca się o potwierdzenie iż:a) ujemne różnice kursowe powstałe w wyniku potrącenia wzajemnych wierzytelności (wyliczone w oparciu o kurs wymiany walut ustalony na poziomie Grupy XXX przez "centrum nettingowe") stanowią dla Spółki podatkowy koszt uzyskania przychodów, a dodatnie różnice kursowe powstałe w wyniku takiego wzajemnego potrącenia stanowią

Interpretacja
19.09.2005 Podatki

Czy, zgodnie z przepisami art. 12 ust. 3 oraz art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o p.d.o.p. w przypadku uregulowania należności z kontrahentami zagranicznymi w formie kompensaty wzajemnych zobowiązań w ramach centrum nettingowego, występujące dodatnie lub ujemne różnice kursowe powinny odpowiednio powiększać lub pomniejszać przychody i koszty w podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
29.08.2005 Podatki

Czy w wyniku potrącenia pożyczki nie doszło do realizacji dodatnich różnic kursowych dla celów podatkowych, przez co różnice takie nie stanowią przychodu do opodatkowania dla Spółki?Potrącenie wierzytelności Wspólnika z tytułu pożyczki z częścią wierzytelności Spółki wobec Wspólnika z tytułu należnego wkładu na kapitał zakładowy nie skutkuje realizacją różnic kursowych dla celów podatkowych.

Interpretacja
13.08.2005 Podatki

Oddział prosi o potwierdzenie prawidłowości przyjętego stanowiska w odniesieniu do powstania różnic kursowych związanych z rozliczeniami Oddziału tzn. o potwierdzenie iż dokonywanie rozliczeń z podmiotami Grupy w formie kompensaty nie powoduje powstania różnic kursowych w rozumieniu ustawy o p.d.o.p.

Interpretacja
28.07.2005 Podatki

W której pozycji deklaracji CIT - 2 Spółka powinna wykazać kwotę nadpłaty podatku dochodowego od osób prawnych wynikającą ze złożonej deklaracji CIT - 8 (za rok poprzedni) i wniosku o stwierdzenie nadpłaty określającego sposób jej rozliczenia tj. zaliczenia na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych.

Interpretacja
11.07.2005 Podatki

Czy różnice kursowe od kompensaty należności z zobowiązaniami wobec kontrahenta zagranicznego są kosztem lub przychodem podatkowym? Dokonując kompensaty rozrachunków zagranicznych do przeliczenia waluty obcej na walutę polską stosowany jest niższy kurs waluty, po którym wcześniej ustalono wartość należności lub zobowiązania.

Interpretacja
24.05.2005 Podatki

Czy kompensata wzajemnych zobowiązań wyrażonych w walutach obcych powoduje powstanie różnic kursowych zaliczonych do przychodów jak i kosztów uzyskania przychodów?

Poprzednia Następna