postępowanie egzekucyjne
Interpretacja
28.06.2021 Podatki

Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości w trybie postępowania egzekucyjnego.

Interpretacja
30.11.2020 Podatki

W sytuacji, kiedy Wnioskodawca nabył własność nieruchomości w drodze przysądzenia przez sąd własności nieruchomości dłużnika w zamian za wierzytelność w postępowaniu egzekucyjnym, nabycie własności tejże nieruchomości będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
15.02.2018 Podatki

w zakresie ustalenia, czy utworzoną w 2016 r. rezerwę celową można uznać za uprawdopodobnioną i zaliczyć na dzień 31 grudnia 2017 r. do kosztów uzyskania przychodów na postawie art. 16 ust. 2a pkt 2 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

Interpretacja
05.06.2014 Podatki

Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie nabycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w postępowaniu egzekucyjnym.

Interpretacja
26.05.2014 Podatki

Wyłączenie z opodatkowania o którym mowa w art. 2 pkt 3 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, a zakup w drodze licytacji komorniczej udziału w rzeczy (lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość) oraz związanego z nim udziału w prawie majątkowym (prawie użytkowania wieczystego).

Porada

Otrzymaliśmy od komornika wezwanie do dokonywania potrąceń z wynagrodzenia pracownika. Jednocześnie komornik zwrócił się do nas z żądaniem wskazania rachunku bankowego tej osoby. Czy mamy obowiązek udzielić mu takiej informacji?

Interpretacja
14.04.2011 Podatki

Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania oraz odliczenia od podstawy odszkodowania strat (pasywów).

Interpretacja
31.01.2011 Podatki

należy stwierdzić, iż w przypadku wypłaty zachowku Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do zapłaty podatku od spadków i darowizn, ponieważ może skorzystać ze zwolnienia od podatku, na podstawie art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, pod warunkiem spełnienia wszystkich wymienionych w tym przepisie warunków.

Interpretacja
31.01.2011 Podatki

w przypadku wypłaty zachowku Wnioskodawczyni nie będzie zobowiązana do zapłaty podatku od spadków i darowizn, ponieważ może skorzystać ze zwolnienia od podatku, na podstawie art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, pod warunkiem spełnienia wszystkich wymienionych w tym przepisie warunków.

Interpretacja
16.05.2008

Czy od umorzonych (zrestrukturyzowanych) zobowiązań należne są koszty egzekucyjne?

Porada
05.09.2006 Obrót gospodarczy

Prowadzę niewielką firmę i z firmowego rachunku bankowego prowadzona jest egzekucja komornicza związana z niespłaconym przeze mnie zobowiązaniem. Na mój rachunek wpływają zwykle niewielkie kwoty (płatności od klientów). Bank, realizując tytuł wykonawczy, za każdym razem pobiera z mojego rachunku 25 zł prowizji oraz 6,50 zł za wykonanie przelewu. Opłaty te stanowią czasem nawet 40% kwoty przesłanej