Artykuł aktualny

W zasadzie każdy z oferowanych benefitów stanowi dla pracowników opodatkowany i oskładkowany przychód ze stosunku pracy. Jednak po spełnieniu określonych warunków istnieje możliwość zaoszczędzenia na ww. należnościach publicznoprawnych od przekazanych świadczeń. W przypadku wątpliwości w kwestii dopuszczalności wyłączenia danego świadczenia z podstawy wymiaru podatku i składek ZUS rekomendujemy, aby

Artykuł nieaktualny
02.07.2021 Kadry i płace

Pracownik może podnosić kwalifikacje zawodowe z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą. Jeżeli pracodawca skieruje pracownika na naukę lub wyrazi zgodę na dokształcanie podjęte z inicjatywy zatrudnionego, powinien zapewnić mu możliwość skorzystania z urlopu szkoleniowego i zwolnić z całości lub części dnia pracy, żeby pracownik mógł uczestniczyć w zajęciach.

Interpretacja
03.01.2018 Podatki

Czy Spółka słusznie uznała wydatki poniesione na ww. studia (m.in. czesne, opłatę za legitymację, koszt zakupu podręczników), dla Członka Zarządu, za koszt uzyskania przychodu?

Porada

Chcielibyśmy uregulować w przepisach wewnątrzzakładowych sytuację podnoszenia kwalifikacji przez naszych pracowników. Czy możemy wprowadzić do regulaminu pracy obowiązek uzyskania pisemnej zgody pracodawcy na podnoszenie kwalifikacji? Uzyskanie takiej zgody dawałoby pracownikowi prawo do zwolnień od pracy i urlopów szkoleniowych.

Interpretacja
12.05.2010 Podatki

PIT - zwolnienie przedmiotowe wartości świadczeń przyznanych przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników.

Interpretacja
15.03.2010 Podatki

zwolnienie od podatku dochodowego wartości świadczeń poniesionych na rzecz pracownika na podnoszenie jego kwalifikacji zawodowych w ramach aplikacji radcowskiej

Interpretacja
26.11.2007 Podatki

Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów należności ryczałtowych wypłacanych pracownikom w związku z podnoszeniem przez nich kwalifikacji zawodowych

Interpretacja
11.06.2007 Podatki

143454 Wypłaty ryczałtów pieniężnych na rzecz pracowników - strażaków - na dojazdy (w ramach delegacji służbowych) do miejsca nauki lub przeszkolenia znajdującymi się poza miejscem pełnienia służby lub poza miejscem stałego zamieszkania. PDI/415-3/07, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego

Interpretacja
29.05.2007 Podatki

Czy wypłacany strażakom ryczałt finansowy na dojazdy do szkoły, na przeszkolenia lub na studia korzysta ze zwolnienia przedmiotowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
14.10.2004 Podatki

Pytanie Spółki dotyczy zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt. 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych świadczeń przyznanych pracownikom przez pracodawcę, tj.50% refundacji opłat z ww. tytułów.