Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 70.22.20.0.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 70.22.20.0
Ustalenie, czy wydatki ponoszone przez Spółkę na wynajem mieszkań dla pracownic cudzoziemek mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ustawy o CIT, Ustalenie, czy wydatki ponoszone przez Spółkę na wynajem mieszkań dla pracownic cudzoziemek, mogą zostać uznane za ukryty zysk zgodnie z art. 28m ustawy o CIT, w przypadku wyboru Estońskiego CIT-u, Ustalenie, czy wydatki ponoszone
Możliwość opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej (lekarz specjalista) zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka jest uprawniona do zastosowania 10% stawki Ryczałtu w trakcie Drugiego Roku Podatkowego dla dochodu z tytułu podzielonego zysku oraz dla dochodu z tytułu ukrytych zysków. Czy wypłata zaliczek w trakcie Drugiego Roku Podatkowego na poczet zysku wypracowanego w Drugim Roku Podatkowym podlega opodatkowaniu Ryczałtem według stawki 10%. Czy Spółka będzie uprawniona do zastosowania
Obowiązek złożenia korekty deklaracji oraz prawa do zwrotu zapłaconych podatków.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 62.02
Określenie stawki ryczałtu dot. opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej ryczałtem ewidencjonowanym - PKWiU 62.09.20.0.
Pracownik zatrudniony na umowę o pracę na pełen etat, przebywający w trakcie roku podatkowego na zwolnieniu lekarskim, urlopie rodzicielskim a następnie na urlopie wychowawczym jest wliczany do stanu zatrudnienia na podstawie art. 28j ust. 1 pkt 3 lit. a) ustawy o CIT.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 62.02.
Wydatki poniesione przez Spółkę na zapłatę kar umownych w 2023 r., związanych z realizacją Zadania nr 1 oraz Zadania nr 2, stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą, o których mowa w art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT i stanowią podstawę opodatkowania Estońskim CIT zgodnie z art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT.
Dotyczy ustalenia, czy w ramach opisanego zdarzenia przyszłego, odsetki od udzielonej Pożyczkobiorcy pożyczki, w związku z art. 12 ust. 4 pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej jako: „PdopU”) opodatkowane będą dopiero w momencie ich faktycznego otrzymania przez Wnioskodawcę albo ich kapitalizacji, a tym samym opodatkowane w formie estońskiego CITu w rozumieniu
Stawka ryczałtu dla Usług [A], sklasyfikowanych w grupowaniu PKWiU 62.01.12.0, tj. „Usługi związane z projektowaniem i rozwojem technologii informatycznych dla sieci i systemów komputerowych” oraz Usług [B], sklasyfikowanych w grupowaniu 62.02.30.0, tj. „Usługi pomocy technicznej w zakresie technologii informatycznych i sprzętu komputerowego”.
Możliwość stosowania 10% stawki ryczałtu od dochodów spółek oraz konieczność ustalenia dochodu z przekształcenia, o którym mowa w art. 7aa ust. 2 pkt 3 ustawy o CIT.
Brak utraty prawa do opodatkowania CIT estońskim na skutek uzyskania włoskiego numeru podatkowego.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek nieoprocentowanej pożyczki udzielonej Spółce przez wspólnika.
Uznanie, że planowana transakcja sprzedaży Nieruchomości będzie podlegać opodatkowaniu VAT i nie będzie wyłączona z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT oraz Nabywca będzie miał prawo do odliczenia i zwrotu podatku VAT
Opodatkowanie ryczałtem zwrotu podatku od nieruchomości od najemcy.
Skutki w postaci powstania dochodu z tytułu zmiany wartości składników majątku dla spółki powstałej z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 62.01.12.0 .
Opodatkowanie przychodów ze sprzedaży nadwyżki wyprodukowanej energii wprowadzonej do sieci stawką ryczałtu w wysokości 5,5%.