Dotyczy ustalenia, czy opisana w stanie faktycznym opłata dodatkowa stanowi wydatek niezwiązany z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 Ustawy CIT i podlega opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Opodatkowanie podatkiem VAT opłaty dodatkowej, pobieranej w związku z nieprzestrzeganiem regulaminu korzystania z parkingu, opodatkowanie podatkiem VAT opłaty dodatkowej, pobieranej w związku z nieprzestrzeganiem regulaminu korzystania z parkingu, w przypadku gdy nie można ustalić danych podmiotu korzystającego z miejsca parkingowego, moment powstania obowiązku podatkowego przy opłacie dodatkowej,
Pełne prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu opłaty wstępnej oraz miesięcznych rat leasingowych dotyczących samochodu osobowego.
Nieuznanie zbycia Nieruchomości za czynność wyłączoną z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, opodatkowanie dostawy Nieruchomości oraz prawo Nabywcy Nieruchomości do odliczenia podatku naliczonego na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy.
Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia całej kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z budową parkingu.
Ustalenie prawidłowej stawki podatku VAT dla transakcji sprzedaży działki zabudowanej oraz ruchomości.
możliwości zaliczenia wydatków na wymianę nawierzchni bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej oraz możliwości dokonywania odpisów amortyzacyjnych od nowych środków trwałych
W zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w ramach poniesionych oraz planowanych do poniesienia wydatków związanych z realizacją projektu.
Czy Wnioskodawca będzie mógł na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione w związku z realizacją umowy, od której wykonania odstąpił Inwestor/Zamawiający?
Wymiana nawierzchni na parkingu jako koszt uzyskania przychodu w dacie poniesienia
Wydatki na przeprowadzenie robót budowlanych dotyczących Parkingu, zgodnie z projektem, które mają na celu przywrócenie pierwotnej zdolności użytkowej Parkingu, stanowią pośrednie koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Sprzedaż budynku jako sprzedaż składników majątku przedsiębiorstwa, a nie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości w postaci budynku art. 43 ust. 1 pkt 10. Możliwość wyboru opodatkowania w przypadku zwolnienie nieruchomości.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przez Wnioskodawcę, który nie jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT.
w zakresie kwalifikacji i momentu potrącenia wydatków poniesionych na rozbudowę systemu parkingowego
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przez Wnioskodawcę, który nie jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT.
Czy poniesione nakłady na renowację parkingu usytuowanego na terenie należącym do Urzędu Miasta mogą być zaliczone kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia?
Kwestię dotyczącą opodatkowania dochodów przeznaczonych na cele statutowe Szkoły powstałych w związku z uruchomieniem przez Radę Rodziców płatnego parkingu przy szkole, odnieść należy do podmiotu uznanego za podatnika podatku dochodowego od osób prawnych, tj. Szkoły. I tak, Szkoła będąca jednostką budżetową - jako podmiot wymieniony w art. 6 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy Spółka powinna rozpoznać koszt podatkowy związany z płatnością z tytułu prawa do korzystania i pobierania pożytków z Parkingu, jako przedmiotu koncesji w chwili jej ostatecznego rozliczenia w odniesieniu do danego okresu rozliczeniowego?
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przez Wnioskodawcę, który nie jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT
brak prawa do odliczenia przez Gminę podatku naliczonego przy realizacji projektu polegającego na budowie parkingów
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów refaktur wydatków związanych z organizacją Oddziału wystawionych przez spółkę macierzystą
Wydatki związane z dojazdem taksówką do Palcówek Narodowego Funduszu Zdrowia nie podlegają odliczeniu od dochodu na podstawie art. 26 ust. 7a pkt 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
brak prawa do odliczenia przez gminę podatku naliczonego od wydatków poniesionych na rewitalizację centrum kulturalnego miasta
Czy nieumorzona wartość zlikwidowanego budynku gospodarczego może stanowić koszt uzyskania przychodów w bieżącym roku podatkowym wyczerpując jego definicję zapisaną w art. 15 ust. 1 ustawy podatkowej, gdyż nie zachodzi przesłanka zmiany rodzaju działalności określona w art. 16 ust. 1 pkt 6 tejże ustawy, czy też powinna być częścią składową wartości początkowej nowo wytworzonego środka trwałego, w tym