1. Czy ponoszone przez Spółkę koszty darowizn na rzecz organizacji pozarządowych, mających na celu wspieranie działalności pożytku publicznego w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, stanowić będą wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i podlegać opodatkowaniu Ryczałtem. 2. Czy ponoszone przez Spółkę koszty darowizn na rzecz osób fizycznych
Zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Ustalenie, czy zapłata przez Fundację kary umownej, z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy najmu stanowi wydatkowanie dochodów Fundacji na cele statutowe stosownie do art. 17 ust. 1 pkt 6c uCIT.
Ustalenie, czy: - darowizny przekazywane przez Wnioskodawcę w szczególności na rzecz organizacji pozarządowych, klubów sportowych stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą, w rozumieniu przepisu art. 28m ust. 1 pkt 3 uCIT i powinny zostać przez Wnioskodawcę opodatkowane, - koszty tworzenia przez Wnioskodawcę odpisów aktualizujących wartość należności zgodnie z Polityką Rachunkowości
Czy przychód ze sprzedaży majątku stanowiącego własność Wnioskodawcy przeznaczony na budowę placu zabaw dla dzieci, boiska sportowego oraz siłowni zewnętrznej korzysta ze zwolnienia w podatku dochodowym, o którym mowa w art. 17 ust 1 pkt 39 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Zwolnienie z opodatkowania środków finansowych powstałych w wyniku likwidacji kółka rolniczego, przekazanych członkom kółka na działalność statutową
opodatkowanie opłat reprograficznych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wnoszenie tych opłat
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku z organizacją i wdrożeniem Programu Motywacyjnego oraz wypłatą na rzecz Osób Uprawnionych kwot rozliczenia w ramach Programu.
1. Czy Wnioskodawca ma obowiązek rejestracji w urzędzie skarbowym celem uzyskania nr NIP? 2. Czy Związek Zawodowy ma obowiązek sporządzania sprawozdania finansowego?
uznanie za podatnika VAT występując w stosunku do użytkowników praw, dokumentowania udzielania im licencji oraz określenia podstawy opodatkowania wobec inkasowanych należności licencyjnych.
uznanie organizacji zbiorowego zarządzania za podatnika podatku VAT oraz określenie stawki podatku VAT na wynagrodzenie należne od użytkowników praw.
Zwolnienie od podatku VAT dystrybucji odzieży roboczej dla ratowników pełniących dyżury jako wolontariusze i pracownicy
Czy Przedpłata wstępna stanowiąca koszt ponoszony przez Wnioskodawcę na rzecz Konsorcjum w związku z obsługą procesu rejestracji substancji chemicznych (t.j. z realizacją obowiązków Wnioskodawcy wynikających z Rozporządzenia REACH) może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów?
Czy Przedpłata wstępna stanowiąca koszt ponoszony przez Wnioskodawcę na rzecz Konsorcjum w związku z obsługą procesu rejestracji substancji chemicznych (t.j. z realizacją obowiązków Wnioskodawcy wynikających z Rozporządzenia REACH) może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów?
Czy składki na rzecz organizacji, której członkostwo upoważnia do uzyskania wyników badań substancji, którą należy zarejestrować w ECHA oraz rejestracji tej substancji w ramach opłaty członkowskiej oraz od zapłaconej na rzecz ECHA opłaty za rejestrację substancji w ilości ponad 1.000 ton podlegają w Polsce opodatkowaniu podatkiem VAT oraz czy kwoty te stanowią koszty uzyskania przychodów?
Czy ponoszone przez Spółkę na organizację Targów wydatki związane z transportem części uczestników targów, kosztami noclegu, wynajmem powierzchni targowej, sceny, nagłośnienia, gadżetami z logo Spółki, ulotkami, folderów, katalogów, wystroju stoisk targowych, wynajęciem ochrony Targów, posiłków w czasie trwania targów oraz kosztu występu artystycznego oraz poczęstunku alkoholem stanowią dla Spółki