Interpretacje

Interpretacja
10.07.2024 Podatki

Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania i podatku VAT należnego w związku z udzielaniem Rabatów, określenie momentu obniżenia podstawy opodatkowania.

Interpretacja
23.02.2023 Podatki

Uznanie udzielonych przez Wnioskodawcę kierowcom/flotom Bonusu Wolumenowego, Bonusu Flotowego, Bonusu za udzielenie rabatu pasażerowi, Bonusu Zdarzeniowego i Bonusu Rezygnacyjnego oraz Dodatkowego Bonusu Wolumenowego dla wybranych Usługobiorców za opust obniżający wartość wynagrodzenia z tytułu świadczonych Usług, uznanie płatności dokonywanych na rzecz kierowców/flot z tytułu Akcji Promocyjnych, za

Interpretacja
02.09.2020 Podatki

możliwość obniżenia przez Gminę do 1 zł netto podstawy opodatkowania VAT z tytułu świadczenia usługi dzierżawy za kwiecień oraz maj 2020 r.; obowiązek wystawienia przez Gminę faktury VAT z uwzględnieniem zmniejszenia podstawy opodatkowania VAT.

Interpretacja
14.02.2020 Podatki

Ustalenie momentu korekty przychodu wskutek udzielenia opustu po niedotrzymaniu terminów kluczowych przewidzianych w umowie o roboty budowlane i wystawieniu faktur korygujących na Inwestora.

Interpretacja
02.11.2015 Podatki

Odwrotne obciążenie dostaw sprzętu elektronicznego na podstawie jednej umowy z wieloma dostawami. Korekta odwrotnego obciążenia w związku z udzieleniem rabatu po transakcyjnego.

Interpretacja
10.11.2010 Podatki

Czy w opisanej sytuacji dochodzi do udzielenia opustu poprzez obniżenie ceny jednostkowej (powszechnie zwanego w obrocie gospodarczym rabatem towarowym), o którym mowa w art. 29 ust. 4 ustawy o VAT, a zatem nie ma podstaw prawnych do osobnego dokumentowania wydania (dostawy) dodatkowej ilości towarów fakturą wewnętrzną i opodatkowania, jako nieodpłatnego przekazania towaru, podatkiem VAT ?

Interpretacja
07.12.2007 Podatki

Czy Wnioskodawca może dokonać korekty faktur VAT wystawionych w ramach opustów, poprzez obniżenie w nich ceny sprzedaży 1 złotych netto plus podatek VAT? Czy Spółka po dokonaniu korekty faktur VAT winna następnie dokonać w bieżących miesiącach stosownych zapisów księgowych poprzez obniżenie podatku należnego, co zaś winno znaleźć odzwierciedlenie w bieżących deklaracjach VAT-7?

Interpretacja
18.05.2007 Podatki

1) Czy otrzymane bonusy należy traktować jako rabaty, opusty?2) Czy na podstawie otrzymanych dokumentów Wnioskodawca powinien sporządzać korekty faktur wewnętrznych za okresy, którego dotyczy bonus?3) Czy sporządzone faktury wewnętrzne należy zaewidencjonować w rejestrach VAT sprzedaży i zakupu w miesiącach, w których zaewidencjonowane były faktury wewnętrzne czy w miesiącu otrzymania bonusów?4) Czy

Interpretacja
22.02.2005 Podatki

Czy podstawa opodatkowania w ramach wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów ulega pomniejszeniu o kwotę udzielonych przez zagranicznego dostawcę opustów, które nie powodują obowiązku zwrotu zapłaconych kwot?Czy odpowiednio ustalona podstawa opodatkowania (nie obejmująca opustów) stanowi jednocześnie podstawę do obliczania podatku naliczonego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia

Interpretacja
09.12.2004 Podatki

Jak należy postąpić na przełomie roku i kiedy Spółka powinna dokonać korekty kosztów w sytuacji, gdy fakturę korygującą otrzymała w roku następującym po roku, w którym zostały sprzedane samochody?

Interpretacja
25.08.2004 Podatki

Czy art 31 ust. 3 ustawy o VAT oznacza, że rabaty, opusty i zwroty kwot stanowią element podstaway opodatkowania, zwiększający jej wartość, czy też wręcz przeciwnie-podstawę opodatkowania nalezy pomniejszyć o uzyskaną kwote rabatu itp?

Interpretacja
22.03.2004 Podatki

1.Czy udzielany przez Spółkę rabat obniża obrót w podatku od towarów i usług,2.Czy właściwym sposobem udokumentowania przedmiotowego rabatu jest wystawienie faktury VAT korygującej,3.Czy udokumentowanie obniżenia ceny może być dokonane poprzez wystawienie jednej zbiorczej faktury VAT korygującej do wszystkich pierwotnych faktur sprzedaży na rzecz jednego kontrahenta,4.Czy w odniesieniu do nazw towarów